Reklama

Rosja "nie widzi chęci" Ukrainy do rozwiązania konfliktu

Rosja nie widzi chęci ze strony Ukrainy, aby spróbować znaleźć uzasadnione i zrównoważone rozwiązanie problemów między obydwoma krajami, powiedział libańskiej telewizji Giennadij Gatiłow, ambasador Rosji przy ONZ w Genewie.

Publikacja: 02.03.2022 01:20

Giennadij Gatiłow, ambasador Rosji przy ONZ w Genewie

Giennadij Gatiłow, ambasador Rosji przy ONZ w Genewie

Foto: AFP

amk

W wyemitowanym we wtorek wywiadzie Gatiłow oświadczył, że Rosja "wspiera dyplomację opartą na szacunku i równości pozycji wszystkich krajów", ale w dotychczasowych rozmowach  nie dostrzega tego po stronie ukraińskiej.

Rosyjscy i ukraińscy negocjatorzy przeprowadzili pierwszą rundę rozmów w poniedziałek, po inwazji Rosji 24 lutego, ale nie poczynili żadnych znaczących postępów, jedynie zgodzili się na ponowne spotkanie. Nie wyznaczono daty drugiej tury.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Konflikty zbrojne
Decydujący moment wojny w Ukrainie? Rosja przygotowuje mobilizację i ofensywę
Konflikty zbrojne
USA zapowiadają „siłę ognia” dla Ukrainy
Konflikty zbrojne
Tomahawki dla Ukrainy, czyli polityczna gra Stanów Zjednoczonych z Kremlem
Konflikty zbrojne
Hamas wraca na ulice w Gazie. Donald Trump grozi: Rozbroimy ich szybko i brutalnie
Konflikty zbrojne
Izraelska armia otworzyła ogień w Strefie Gazy. Są ofiary
Reklama
Reklama