Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 31.05.2017 14:43 Publikacja: 31.05.2017 14:16
Dzieci, ofiary wojny w Donbasie
Foto: youtube
Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (OCHA) podaje, że od marca do 14 maja w Donbasie zginęło 35 lokalnych mieszkańców oraz 143 cywilów zostało rannych. Z opublikowanego przez biuro ONZ dokumentu wynika, że ofiarami wojny na wschodzie Ukrainy (trwa od kwietnia 2014 roku) padło już ponad 2 tysiące cywilów. Od 7 do 9 tys. ludzi zostało rannych. Tragiczne statystyki to wynik ciągłych ostrzałów artyleryjskich. Mieszkańcy ogarniętych wojną terenów często giną wskutek pozostawionych min oraz niewybuchów.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Premier Izraela Beniamin Netanjahu ogłosił w poniedziałek w Białym Domu, że nominował prezydenta Donalda Trumpa...
Donald Trump zapowiedział wysłanie na Ukrainę dodatkowej broni, głównie defensywnej. Prezydent USA podkreślał, ż...
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Rosjanie skoncentrowali duże siły do zdobycia Pokrowska. Od miesięcy im się nie udaje, ale niespodziewanie odepc...
Izraelski żołnierz rezerwista, który odbył trzy misje w Strefie Gazy, udzielił anonimowo wywiadu brytyjskiej tel...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas