Sieć Bio Family ma obecnie trzy sklepy, jej założycielem jest Mateusz Świtalski - doskonale znane w branży handlowej nazwisko. Mariusz Świtalski to założyciel tak znanych sieci, jak Żabka i Biedronka. Jego poprzedni projekt, czyli pasaże handlowe Czerwona Torebka, jednak nie wypalił, co nie zniechęciło rodziny do sektora dóbr konsumenckich.

Bio Family to nietypowa sieć, wszystkie produkty w ofercie mają certyfikat ekologicznego pochodzenia. Teraz firma otworzyła w Poznaniu pierwszy bezobsługowy i całodobowy supermarket w Europie. Dzięki usłudze Open 24/7 klienci mogą robić codzienne zakupy przez 365 dni w roku - w nocy, każde święto i wszystkie niedziele wolne od handlu.

Czytaj także: Rewolucyjne zmiany w sklepach Żabka. Będzie supernowocześnie 

Jak podaje firma, po otrzymaniu specjalnej karty Open 24/7 możemy samodzielnie wejść do sklepu przykładając kartę do czytnika i robić zakupy bez obecności obsługi. Po wybraniu wszystkich produktów udajemy się do kasy samoobsługowej, a płatności dokonujemy kartą - Visa, MasterCard, Apple Pay lub Google Pay - w terminalu płatniczym.

Kasa samoobsługowa oparta o platformę sprzedażową NCR funkcjonuje w trybie 24-godzinnym i została zaimplementowana przez Jantar Sp. z o.o. Natomiast, systemy bezpieczeństwa zostały zainstalowane przez firmę SMprotect specjalizującej się we wdrażaniu zaawansowanych usług i systemów zabezpieczeń. Bio Family w Poznaniu jest pierwszym supermarketem testującym zaawansowane rozwiązanie technologiczne. Po okresie testowym usługa Open 24/7 będzie również obecna w pozostałych supermarketach Bio Family w całej Polsce.