"W trosce o Państwa bezpieczeństwo i najwyższą jakość oferowanych produktów, firma Transgourmet Polska Sp. z o.o. informuje o wycofaniu z rynku produktu" – napisano w komunikacie.
Chodzi dokładnie o chusteczki nawilżane z aloesem (72 szt.) Lula o numerze partii: 18042601 i numerze LOT:372/18/02. Istnieje podejrzenie, że chusteczki mogą być zanieczyszczone groźną bakterią gronkowca złocistego. "Prosimy o kontakt z halą w celu dokonania zwrotu produktu, gdzie otrzymacie Państwo zwrot gotówki" – poinformował Selgros.
Gronkowiec złocisty to bakteria występująca w jamie nosowo-gardłowej oraz na skórze ludzi i zwierząt. Toksyna gronkowca jest bardzo odporna na działanie wysokiej temperatury, nie niszczy jej nawet gotowanie przez 30 minut. Zakażenie gronkowcem może prowadzić do: wymiotów, biegunki, spadku ciśnienia krwi, wstrząsu, a nawet śmierci. Bakteria atakuje najczęściej przy obniżonej odporności.