Sieć handlowa zdecydowała kupić część "niedoskonałych" buraków od Mieczysława Miszczaka, właściciel gospodarstwa rolnego w Węglewicach Kolonii w woj. łódzkim. Buraki w cenie 0,99 zł za 1 kg pojawią się we wszystkich sklepach Lidl Polska od poniedziałku, 18 stycznia.

- Cieszę się, że mój apel medialny został wysłuchany i Lidl zdecydował się na zakup warzyw. To dla mnie spora ulga. W przyszłym tygodniu moje gospodarstwo zapewni dostępność buraków w sklepach sieci Lidl na terenie całej Polski. Wierzę, że współpraca z dużymi sieciami handlowymi to szansa na rozwój małych i średnich gospodarstw – powiedział portalowi Mieczysław Miszczak.

Kilka dni temu portal sadyogrody.pl napisał, że Miszczak nie jest w stanie sprzedać 1,5 tys. ton buraków holenderskich. Buraki wyrosły "zagięte niczym rogale albo końskie podkowy". Nie chciały ich przez to kupić żadne sieci handlowe, przetwórnie, a także sprzedawcy na miejskich targowiskach.

- O sprawie Pana Mieczysława Miszczaka dowiedzieliśmy się z mediów. Zgłosiliśmy się od razu do rolnika z propozycją zakupu niedoskonałych warzyw. Wierzymy, że klienci mimo to wykorzystają buraki w kuchni i w ten sposób wspólnymi siłami unikniemy zmarnowania buraków – poinformowała Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR Lidl Polska.