Niemcy są największym rynkiem tej sieci po Stanach Zjednoczonych, związek zawodowy Verdi organizował od 2013 r. strajki protestacyjne przeciwko niskim wynagrodzeniom i ciężkim warunkom pracy. Nowa wyższa stawka zacznie obowiązywać od lipca, jest nieco większa od 11,30 euro w niektórych miejscowościach, choć w innych przekracza 12 euro — stwierdził Reuter

Minimum w Amazonie jest większe od minimalnej stawki gwarantowanej w Niemczech 9,50 euro za godzinę, ale pracownicy sieci często strajkowali, np. w ubiegłorocznym „Prime Day", światowej promocji firmy, bo byli oburzeni z powodu zlikwidowania przez firmę dodatku za pracę w warunkach pandemii.

Przedstawiciel związku Verdi stwierdził, że wyższa stawka byłą najmniejszą rzeczą, jaką firma mogła zrobić „po zarobieniu kupy pieniędzy w ostatnich miesiącach", nadal nie spełnia postulatów wielu pracowników.

Amazon wypracował w I kwartale zysk netto 8,1 mld dolarów wobec 2,5 mld rok wcześniej, z podobną krytyką wynagrodzeń i warunków pracy ma do czynienia na całym świecie. Osoba z biura prasowego firmy w Niemczech podała, że wszyscy zatrudnieni otrzymają wyższe pensje, a sama sieć zapowiedziała dalsze podwyżki w przyszłości.