Wiele promocji w Biedronce powiązanych z programem lojalnościowym MojaBiedronka jest oferowanych jednorazowo. To znaczy, że na każde konto w programie przysługuje jednorazowy zakup towaru w promocyjnej cenie – np. masła za 3,99 (takiej promocji mogą spodziewać się klienci sieci w najbliższych dniach). Serwis Android.pl zwrócił uwagę na fakt, że niektóre nawyki klientów mogą się jednak obrócić przeciwko nim i pozwolić na to, by z promocji skorzystał ktoś inny na ich konto.

Czytaj więcej

Wojna na masło. Kaufland uderza w Biedronkę i Lidla zaskakująco niską ceną

Program lojalnościowy Biedronki operuje bowiem w ten sposób, że jeżeli klient nie ma przy sobie karty MojaBiedronka lub nie jest w stanie okazać jej w telefonie, może podać zamiast tego numer telefonu. Co, sądząc po tym co słychać przy kasach w sklepach sieci, jest wcale częstym zjawiskiem. I zagrożeniem dla klienta – bo ktoś może spróbować użyć jego numeru telefonu do tego, by kupić coś w niższej cenie. Ryzyko jest niewielkie, w razie, gdyby właścicielka karty już z promocji skorzystała, wytłumaczyć się łatwo pomyłką czy niepamięcią.

Na szczęście, opcję połączenia karty MojaBiedronka z numerem telefonu można usunąć. W aplikacji programu lojalnościowego można wyłączyć opcję autoryzacji numerem telefonu i da się to zrobić w parę minut w zakładce „zarządzanie kontem”.

Oczywiście, ryzyko, że ktoś wykorzysta numer telefonu do „zwinięcia” promocji jest nieduże. Jednak rosnące ceny i fakt, że obniżki cen dotyczą często podstawowych artykułów, powoduje, że warto chuchać na zimne i uważać. Najlepiej więc jest nosić przy sobie kartę lub zainstalować aplikację w telefonie.