Reklama
Rozwiń
Reklama

Handel przeciwny pomysłom Solidarności ws. niedziel

Organizacje branżowe protestują przeciwko nowym pomysłom związkowców na zmiany w ustawie o handlu w niedzielę.

Aktualizacja: 19.10.2018 12:47 Publikacja: 19.10.2018 12:37

Handel przeciwny pomysłom Solidarności ws. niedziel

Foto: 123RF

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji, Polska Rada Centrów Handlowych, Krajowa Rada Gastronomii i Cateringu oraz Konfederacja Lewiatan, przedłożyły Minister Elżbiecie Rafalskiej wspólne stanowisko przeciwko nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, święta oraz w niektóre inne dni, zaproponowanej przez NSZZ „Solidarność” w piśmie związkowców z 26 września br.

Organizacje podtrzymują stanowisko, iż ustawa ma negatywny wpływ na przedsiębiorstwa handlu i usług oraz jest niekorzystna dla konsumentów. Ich zdaniem rzetelne podsumowanie skutków ograniczenia handlu w niedziele po zaledwie kilku miesiącach jego obowiązywania jest niemożliwe i dopiero dłuższa perspektywa pozwoli rzetelnie zweryfikować faktyczne skutki dla gospodarki.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Handel
Pfizer kupuje producenta leków na otyłość Metsera. Potężna transakcja
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Handel
Potężna fala zwolnień w Black Red White. Pracę straci około 800 osób
Handel
Chiny pracują nad nowym systemem licencji na eksport metali ziem rzadkich
Handel
CCC stawia na sklepy stacjonarne. Pokazuje plany na 2026 rok
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Handel
Skandal wokół Shein. Francuski rząd zapowiada działania regulacyjne
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama