Reklama

Polacy ruszyli na zakupy, ale handlowcy są ostrożni

Liczba klientów w centrach handlowych w grudniu mocno wzrosła.

Galerie handlowe wchodzą w nowy rok z lekkim optymizmem

Foto: Rzeczpospolita

W ostatnim miesiącu ubiegłego roku liczba klientów w centrach handlowych wzrosła w ujęciu rocznym o 2,7 proc. Ten najlepszy od miesięcy wynik sprawił, że cały 2015 r. nie będzie gorszy od poprzedniego – jeszcze do listopada badanie FootFall Indeks pokazywało spadek liczby odwiedzających.

– Frekwencja w polskich centrach handlowych wyrównała wynik z 2014 r. W drugiej połowie roku widać było tendencję doganiania zeszłorocznych rezultatów – mówi Maciej Kowalczyk, country manager FootFall Indeks w Polsce. – Kształtuje się grupa konsumentów, która wybiera centra handlowe jako miejsce robienia zakupów. Jednocześnie tak dobry wynik nie zostałby osiągnięty, gdyby nie wysiłki samych zarządców, którzy powstrzymali odpływ klientów. Nadchodzący rok stawia przed branżą całą serię wyzwań.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

Zabookuj najlepsze treści na wakacje!

Skorzystaj z promocji wakacyjnej i zyskaj dodatkowe drukowane magazyny: Nauka i Historia.

Twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i ze świata.

Promocja dotyczy subskrypcji RP.PL na rok.

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama