Reklama
Rozwiń
Reklama

Peweksy na ratunek gospodarki kubańskiej

Kuba zapowiedziała otwarcie specjalnych sklepów z towarami dostępnymi wyłącznie za dolary amerykańskie, aby powstrzymać odpływ dewiz i zlikwidować handel obnośny artykułami kupionymi zagranicą przez obywateli.

Publikacja: 17.10.2019 11:47

Peweksy na ratunek gospodarki kubańskiej

Foto: Bloomberg

Wiceprezydent Salvador Valdes Mesa poinformował w programie państwowej telewizji, że pod koniec października zostanie otwarte w kraju 77 sklepów dolarowych z elektroniką użytkową i z innymi towarami. — Zamierzamy rozszerzyć ofertę najbardziej poszukiwanych artykułów: elektrycznych motorowerów, telewizorów z płaskim ekranem, klimatyzatorów, samochodowych podzespołów i części zamiennych — powiedział w programie z udziałem kilku ministrów.

Informacja rządu w Hawanie, który szuka sposobów pozyskiwania dewiz pojawiła się w kilka dni po zapowiedzi działań oszczędnościowych wymuszonych brakiem paliw płynnych wynikającym ze zmniejszenia eksportu ropy przez Wenezuelę i zaostrzenia sankcji amerykańskich — pisze Reuter.

Pozostało jeszcze 80% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskasz dodatkowo pełny dostęp do The New York Times na 12 miesięcy.

W pakiecie otrzymasz dostęp do NYT: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

Reklama
Handel
Kazachstan staje do wyścigu o metale ziem rzadkich. Złoże jak połowa zasobów Chin
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Handel
Spór UE i USA o oliwki. WTO potrzebowała sześciu lat na decyzję
Handel
Pierwsza taka promocja na Orlenie. Od kiedy i o ile będzie taniej?
Handel
Smyk Holding odwołał publiczną ofertę akcji. Nie wyklucza kolejnego podejścia
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Handel
Adidas bez Yeezy: spadek sprzedaży w USA, rekordowe wyniki globalne
Reklama
Reklama