Lepsze humory inwestorów w Niemczech

Nastawienie niemieckich inwestorów poprawiło się też w czerwcu dzięki słabnącym obawom dotyczących pandemii i rosnącej nadziei na odrodzenie gospodarki — wynika z ankiety instytutu ZEW

Publikacja: 16.06.2020 17:09

Lepsze humory inwestorów w Niemczech

Foto: Bloomberg

Wskaźnik nastrojów inwestorów wyliczany przez instytut badania koniunktury z Mannheim wzrósł w czerwcu do 63,4 z 51 w maju, podczas gdy analitycy pytani przez Reutera spodziewali się mniejszej poprawy, do 60. Bardziej od oczekiwań poprawił się też drugi wskaźnik pochodny oceny aktualnej sytuacji gospodarczej przez inwestorów do -83,1 w czerwcu z -93,5 i wobec średniej -84 z opinii analityków.

„Rośnie zaufanie z faktu osiągnięcia przez gospodarkę dolnego punktu latem 2020 r. "— stwierdził w komunikacie prezydent instytutu, Achim Wambach.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Gospodarka
PIE: Ukraina bardzo skorzysta na akcesji do UE. Polska też
Gospodarka
Piotr Bartkiewicz, Pekao: Polska gospodarka przeszła bardzo trudne stress testy
Gospodarka
Zmarł prof. Jan Czekaj, wybitny ekonomista, wieloletni autor „Rzeczpospolitej”
Gospodarka
Polska w roli regionalnego filaru stabilności
Materiał Promocyjny
Bank Pekao nagrodzony w konkursie The Drum Awards for Marketing EMEA za działania w Fortnite
Gospodarka
Korupcja kwitnie w Rosji. Wojna Putina ją tuczy