Reklama
Rozwiń
Reklama

Prywatny biznes protestuje na Białorusi

Pierwsza od lat akcja protestu białoruskich przedsiębiorców w centrum Mińska. Domagają się zmiany dekretu prezydenta, który niszczy prywatną inicjatywę.
Prywatni przedsiębiorcy protestowali w Mińsku przeciwko dekretowi prezydenta Łukaszenki

Prywatni przedsiębiorcy protestowali w Mińsku przeciwko dekretowi prezydenta Łukaszenki

Foto: AFP

W centrum Mińska już dawno nie było tak głośno jak w niedzielę. Kilkuset drobnych przedsiębiorców zebrało się przed siedzibą prezydenta, by protestować przeciwko ostatnim decyzjom uderzającym w tych, którzy chcą gospodarki rynkowej, a nie sterowanej ręcznie przez jednego człowieka.

Głównym postulatem protestujących Białorusinów było cofnięcie ostatniego dekretu prezydenta. Zabrania on sprzedaży od 1 stycznia 2016 r. towarów przemysłu lekkiego bez państwowego certyfikatu – podał portal Charta97.

Pozostało jeszcze 84% artykułu

-50% na pakiet subskrypcji RP.PL z NYT!

Skorzystaj z wiosennej promocji i ciesz się dwoma dostępami do najbardziej zaufanych źródeł informacji.

Promocja dotyczy rocznej subskrypcji pakietu RP.PL z The New York Times.

Kliknij i przejdź do szczegółów

Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama