Mentzen przypomniał, że program 500 plus został tworzony jako program demograficzny, który „miał nas uchronić przed katastrofą demograficzną, zwiększyć dzietność i oczywiście żadnej dzietności nie zwiększył”. - Wydajemy ponad 40 mld zł rocznie na program, który po prostu nie działa. To jest olbrzymie marnotrawstwo. Nie widzę żadnego powodu, żeby 500 plus dalej utrzymywać – powiedział polityk Konfederacji w "Onet Opinie".

Czytaj więcej

500 plus do reformy. Program zapuścił korzenie

Sławomir Mentzen przyznał, że sam korzysta ze świadczenia na trójkę swoich dzieci. — Dlaczego, skoro to marnotrawstwo? — pytała Grochal. — Ja płacę tyle podatków, że te 1500 plus to mała kropla w tym, co ja finansuję. Równie dobrze mogłaby mnie pani zapytać, dlaczego chodzę po darmowych chodnikach albo jeżdżę drogami. Tak wygląda ten system. Traktuję to jako mały zwrot płaconych przeze mnie podatków — oznajmił Mentzen.

Polityk Konfederacji bronił się, że to żadna hipokryzja z jego strony. - A czy hipokryzją byłoby pozwanie kogoś do sądu, który uznaje pani za pisowski i zależny od władzy? - pytał. — To element naszego systemu finansowego, z którym ja się nie zgadzam, który mi się nie podoba, natomiast jeśli płacę podatki, mam możliwość zwrotu małej części, to jestem tym zainteresowany — podsumował Mentzen.