Reklama
Rozwiń
Reklama

Moody's: negatywne perspektywy Wielkiej Brytanii przez zamęt polityczny

Agencja ratingowa Moody's obniżyła ze stabilnych do negatywnych perspektywy Wielkiej Brytanii z powodu trwającego zamętu politycznego, możliwego mniejszego wzrostu gospodarczego i wysokiej inflacji. Utrzymała natomiast ocenę wiarygodności kredytowej na poziomie Aa3.

Publikacja: 22.10.2022 12:56

Liz Truss była najkrócej urzędującym w historii premierem Wielkiej Brytanii

Liz Truss była najkrócej urzędującym w historii premierem Wielkiej Brytanii

Foto: PAP/EPA/NEIL HALL

Rezygnacja Lis Truss ze stanowiska szefowej Partii Konserwatywnej i premiera rozpoczęła na nowo konkurencję o przywództwo, a to może pogłębić podziały wśród torysów. „Wzrosła niemożność przewidywań dotyczących prowadzenia polityki w warunkach mniejszych możliwości wzrostu gospodarczego i wysokiej inflacji” — wyjaśniła agencja. Jej zdaniem, istnieje także „ryzyko dostępu do zaciągania długu wynikające z prawdopodobnego większego zapożyczania się oraz ryzyko długotrwałego osłabienia wiarygodności politycznej” — cytuje Reuter.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Gospodarka
Polska straci 10 mln ludzi. „Łatwiej żyć w parze z psem niż z niemowlakiem”
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Gospodarka
Znamy szczegóły umowy handlowej UE z Ukrainą
Gospodarka
Zaskakujący ranking zielonych gospodarek. Polska w czołowej 15-tce
Gospodarka
Nagła dymisja w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Odchodzi jeden z wiceministrów
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Gospodarka
Niespodziewana dymisja wiceministra aktywów państwowych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama