Reklama
Rozwiń
Reklama

USA chcą wystąpić z WTO?

Administracja prezydenta Donalda Trumpa będzie ignorowała orzeczenia i decyzje Światowej Organizacji Handlu, które uzna za szkodliwe dla USA.

Aktualizacja: 05.03.2017 11:11 Publikacja: 05.03.2017 10:34

USA chcą wystąpić z WTO?

Foto: Fotorzepa/Sławomir Mielnik

Jak informuje „Washington Times", ignorowane będą orzeczenia stanowiące „zagrożenie dla suwerenności USA".

- Od kiedy USA zdobyły niepodległość, główną zasadą naszego kraju jest fakt, że amerykańscy obywatele podlegają tylko prawom i regulacjom stworzonym przez rząd USA, a nie decyzjom innych rządów lub organizacji międzynarodowych. Administracja Trumpa będzie broniła amerykańskiej suwerenności w odniesieniu do polityki handlowej - stwierdzono w oficjalnym stanowisku Białego Domu.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Gospodarka
Rozpadająca się infrastruktura i wysokie zadłużenie. Niemieckie miasta na skraju załamania
Materiał Promocyjny
eSIM w podróży: łatwy dostęp do internetu za granicą, bez opłat roamingowych
Gospodarka
Rusza „Plan Domańskiego", będą miliardy na innowacje
Gospodarka
Rządowa Rada Ludnościowa: Chcemy więcej dzieci? To zadbajmy o zdrowie i edukację
Gospodarka
Norwegia na pomoc Ukrainie. Może dać gwarancje największej pożyczki wojennej
Materiał Promocyjny
Rynek europejski potrzebuje lepszych regulacji
Gospodarka
W Królewcu narasta strach. Pozostanie tylko jedna droga dostaw towarów
Materiał Promocyjny
Wiedza, która trafia w punkt. Prosto do Ciebie. Zamów już dziś!
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama