Rafał Mościcki

Lidl usunął krzyż ze znanych produktów. Zapłaci za to?

Poprawność polityczna potrafi czasem zaskoczyć. Choć zdjęcie krzyża z greckiego kościoła oburzyło klientów, akcja może się Lidlowi jeszcze opłacić.

Europejskie miasta mają dość turystów

Mieszkańcy najatrakcyjniejszych miast turystycznych w Europie alarmują, że są one zniszczone przez hordy turystów, którzy przesadnie hałasują, zanieczyszczają je i przyczyniają się do windowania czynszów

Efekt Trumpa przybiera na sile. Apogeum na początku przyszłego roku?

Na początku przyszłego roku cena uncji złota może wzrosnąć nawet do 1,4 tys. dolarów – uważają eksperci Bank of America Merrill Lynch. Złoto drożeje od czasu jak władzę w USA objął Donald Trump.

Ceny masła Boga biją rekordy

Długa susza oraz fala upałów w trakcie poprzedniego lata, a także ulewne deszcze ostatniej zimy spowodowały, że ceny awokado biją rekordy.

Znaleźli sposób, jak wydobywać ropę 6 razy szybciej

Rosyjscy badacze z Uniwersytetu w Tiumeniu ogłosili przełom technologiczny. Nowa metoda wydobycia ma być bardziej wydajną i bezpieczniejszą alternatywą dla frackingu.

Nasz dobrobyt jest zboczony

Doradca ONZ i ASEAN Anne Gallagher napisała ostrzegawczy artykuł na temat handlu ludźmi. Jej zdaniem zjawisko jest zboczeniem, niemożliwym do łatwej eliminacji.

Chiny: Nastolatek zmarł w obozie dla uzależnionych od internetu

18-latek z Chin umarł dwa dni po tym, jak został wysłany do centrum leczenia uzależnień od internetu. Ośrodki tego typu krytykowane są m.in. za przypadki pobicia pacjentów czy stosowania terapii elektrowstrząsowej.

Turyści wciąż mile widziani w Hiszpanii?

Turyści odwiedzający centrum Barcelony z pewnością zauważą graffiti przeciwników turystyki, bądź skierowane do nich komunikaty obwieszczające, że z powodu generowanego przez podróżnych zapotrzebowania na kwatery, czynsze są dziś nie do udźwignięcia dla mieszkańców.

Elvis zarabia miliony

Choć Elvis Presley zmarł 16 sierpnia 1977 r., jego prawa autorskie wciąż przynoszą miliony dolarów zysku.

Znany detalista sprzeda owady do jedzenia. To pierwsza taka sytuacja w Europie

Sieć supermarketów Coop wprowadzi na półki w szwajcarskich sklepach dania z owadów. Szwajcarzy będą pionierami, tego typu potrawy nie pojawiły się dotąd w żadnym innym kraju w Europie.