Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 30.06.2015 16:20 Publikacja: 30.06.2015 16:20
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek
Obie instytucje, które są głównymi „graczami" jeśli idzie o podział pieniędzy unijnych dla firm z programu operacyjnego „Inteligentny rozwój" podpisały wczoraj porozumienie w tej sprawie. W myśl umowy będą wspierać m.in. współpracę nauki z biznesem oraz udział polskich przedsiębiorców i naukowców w realizacji programów Unii Europejskiej, w szczególności programów ramowych: Horyzont 2020 i COSME. Będą też wspólnie promować sukcesy polskich innowatorów. Dzięki współpracy obu instytucji przedsiębiorcy, naukowcy oraz nowotworzone firmy tzw. start-upy mają otrzymać spójną i uzupełniającą się ofertę pomocy finansowej i pozafinansowej m.in. doradczej.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Prezydent Donald Trump ogłosił w sobotę, że Stany Zjednoczone nałożą 30 proc. cła na towary pochodzące z Unii Eu...
Rząd w Bukareszcie musi przeprowadzić bolesne reformy fiskalne po tym, jak Rumunii głęboko w oczy zajrzało ryzyk...
Wielkoskalowej powodzi nie przewidujemy - mówili dziś w Sejmie eksperci IMGW. Rzeki podniosły się nawet o 1,5 m....
Rola Ameryki na globalnej mapie geopolitycznej znalazła się w centrum uwagi ekspertów podczas dyskusji, która wp...
Bruksela chce utworzyć specjalny fundusz wsparcia dla Ukrainy w wartości 100 mld euro. Ma to pomóc zakończyć ros...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas