WIG20 rozpoczął dzień na 0,3-proc. plusie, a WIG zwyżkował o 0,2 proc. Indeksy warszawskiej giełdy szybko spadły jednak pod kreskę i notowania zakończyły na solidnych minusach. WIG20 spadł o 1,1 proc., a WIG o 1,2 proc. Wyższe niż w poniedziałek były też obroty. Na indeksie WIG przekroczyły we wtorek 900 mln zł. Podobne nastroje panowały również na innych europejskich parkietach. Wtorek był zatem kolejnym dniem realizacji zysków.

W gronie największych spółek z warszawskiej giełdy pozytywnie wyróżniło się Asseco Poland, którego akcje podrożały o 1,1 proc. Informatycznej spółce pomogła zapowiedź przedstawicieli jej zarządu, że wyniki za IV kwartał mogą być lepsze od osiągniętych w III kwartale 2013 r. oraz w ostatnim kwartale 2012 r. Słabą sesję ma za sobą Kernel Holding, którego papiery potaniały o 3,6 proc.

Na szerokim rynku wyróżniła się spółka Invista, której akcje podrożały przy obrotach przekraczających 200 tys. zł o 8,2 proc. Najmocniej przecenioną spółką na GPW została Prima Moda, której kurs spadł o 18,6 proc. W poniedziałek po sesji obuwnicza firma poinformowała, że z zasiadania w jej radzie nadzorczej zrezygnowało czterech z pięciu członków. Przyczyny ich rezygnacji nie zostały podane. Przez cały dzień pod presją pozostawały też notowania Trakcji. Akcje budowlanej firmy ostatecznie potaniały o 11,2 proc. przy wysokich obrotach. Od początku tego roku kurs spółki specjalizującej się w budownictwie kolejowym wzrósł jednak o ponad 140 proc., więc niektórzy inwestorzy mogli zdecydować się na realizację zysków.

W środę inwestorzy na świecie czekać będą przede wszystkim na raport ADP przedstawiający szacunkową zmianę zatrudnienia w sektorze prywatnym poza rolnictwem w USA w listopadzie. Sytuacja na rynku pracy jest bowiem jednym z czynników branych pod uwagę przez Fed przy okazji podejmowania decyzji o parametrach polityki pieniężnej. Kluczowe dane trafią jednak na rynki dopiero w piątek.?Wówczas ogłoszone zostaną oficjalne dane o zmianie zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w USA.?Inwestorzy w Polsce jutro czekać będą na decyzję Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych i komunikat po ostatnim posiedzeniu. Analitycy oczekują, że stopy zostaną utrzymane na niezmienionym poziomie.