Indeksy naszego rynku przez moment wyszły na niewielkie plusy.?WIG20 rano zyskiwał maksymalnie 0,3 proc., a WIG rósł o 0,2 proc. Najważniejsze wskaźniki szybko spadły jednak pod kreskę.?Indeks największych firm stracił 0,6 proc., a wskaźnik dla szerokiego rynku spadł o 0,5 proc. Środa była kolejnym dniem, w którym nasz rynek radził sobie słabiej niż inne europejskie parkiety. Francuski CAC40 zakończył dzień na minimalnym plusie, a niemiecki DAX nieznacznie spadł. Brytyjski FTSE250 wzrósł zaś o 0,6 proc.

W gronie największych spółek z warszawskiej giełdy szczególnie udany dzień miała Polska Grupa Energetyczna, której kurs wzrósł o 1,2 proc. O 6,2 proc. potaniały akcje ukraińskiego Kernela Holding, czyniąc go jedną z mocniej przecenionych firm na naszej giełdzie. Odpowiedzialność za skalę spadków na GPW ponosi jednak przede wszystkim KGHM, którego kurs spadł przy najwyższych na rynku obrotach o 0,8 proc.

Na giełdzie przez cały dzień wyróżniały się PC Guard i Fota. Kurs pierwszej firmy wzrósł o 25 proc., a drugiej o 24,5 proc. W wypadku Foty pozytywny wpływ na notowania mogły mieć informacje o umorzeniu przez komornika sądowego postępowania egzekucyjnego prowadzonego na wniosek Raiffeisen Bank Polska oraz o zwrocie przez niego 5,7 mln zł zajętych w toku prowadzonych postępowań egzekucyjnych. Pod dużą presją znalazły się zaś papiery Oponeo. pl, które zostały przecenione o 8,3 proc.

Ciekawie  wygląda czwartkowy kalendarz publikacji danych makroekonomicznych. Ze szczególnym zainteresowaniem inwestorzy będą śledzić zapewne dane ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. Poznamy zrewidowane dane o PKB tego kraju w I kwartale. Na jutro zaplanowano ponadto publikację indeksu podpisanych umów kupna domów w kwietniu. Jak co tydzień poznamy też informację o liczbie nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. W nocy polskiego czasu ogłoszone zostaną zaś kwietniowe dane o sprzedaży detalicznej w Japonii.