Możną powiedzieć, że idealnie wpisała się ona w scenariusz, który od jakiegoś czasu jest przerabiany na GPW. WIG20 po niewielkich wahaniach zakończył dzień pod kreską. MWIG40 oraz sWIG80 znów zyskały na wartości. Po raz kolejny także obserwowaliśmy niewielkie obroty. Jak będzie wyglądała dzisiejsza sesja?

Niestety WIG20 notowania rozpoczął od spadku. Na starcie był niecałe 0,2 proc. pod kreską co oczywiście nie przesądza jeszcze o tym, jak będzie wyglądała dzisiejsza sesja. Niewielkie zmiany na początku dnia są zresztą normą w Europie. Niemiecki DAX również zaczął dzień od symbolicznego ruchu. Indeks ten był jednak na nieznacznym plusie.

Wzrostami zakończyła się wczorajsza sesja na Wall Street. S&P 500 zyskał 0,61 proc. Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,86 proc. Uwaga inwestorów i komentatorów skupiona była jednak na indeksie Nasdaq. Wskaźnik ten po raz pierwszy od 2000 r. przekroczył poziom 5 tys. punktów.

Mieszane nastroje panowały na rynkach azjatyckich. SSE Composite stracił ponad 2 proc. Również pod kreską dzień zakończył Nikkei. W jego przypadku przecena była jednak niewielka. Wyniosła 0,06 proc. Lepiej radziły sobie Kospi czy też Sensex, które zyskiwały na wartości.

Czym dzisiaj będą żyli inwestorzy? Kalendarz makroekonomiczny niestety nie rozpieszcza. Ciężko spodziewać się, aby publikowane dziś dane wstrząsnęły rynkami. Tym bardziej, że w kolejnych dniach czeka nas wiele ważnych wydarzeń. Wystarczy przypomnieć, że dziś rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Rezultaty poznamy w środę. Dzień później swoje pięć minut będzie miał Europejski Bank Centralny. Na koniec tygodnia czekają nas dane z amerykańskiego rynku pracy. Patrząc na taki zestaw brak znaczących ruchów ze strony inwestorów podczas dzisiejszej sesji raczej nie będzie dla nikogo wielkim zaskoczeniem.