Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 28.08.2025 18:51 Publikacja: 23.09.2022 13:29
Foto: AFP
Wiceminister finansów Aleksiej Mojsiejew powiedział, że decyzją Banku Centralnego niedoświadczeni inwestorzy będą mieli ograniczone prawo do inwestowania w aktywa nieprzyjaznych krajów (tak rosyjski reżim nazywa wszystkie państwa, które poparły i wprowadziły sankcje). Częściowy zakaz wejdzie w życie 1 października, a pełny 1 stycznia 2023 roku.
„Ile osób ucierpiało, bo ich pieniądze zostały zamrożone w akcjach Apple. (…) Dlatego uważam, że jest to absolutnie słuszne stanowisko banku centralnego” – powiedział Mojsiejew w kuluarach XIX Międzynarodowego Forum Bankowego „Banki Rosji – XXI wiek” (cyt. za TASS). Przyznał, że był zaskoczony stanowiskiem profesjonalnych inwestorów niezadowolonych z takiego środka.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
WIG20 stracił w czwartek 1 proc. i zaczyna powoli spoglądać w stronę poziomu 2800 pkt. Jakby tego było mało, War...
Odwrót inwestorów od europejskich rynków akcji szczególnie mocno odczuli posiadacze krajowych walorów.
Mimo przeceny z początku dnia, indeksy z GPW były w stanie wybronić się przed spadkami. WIG20 zakończył ostatecz...
Inwestorzy ucieszyli się z tego, że szef Fedu zasugerował wrześniowe cięcie stóp procentowych, więc indeks Dow J...
Do języka potocznego przeszło nieco romantyczne powiedzenie o tym, by może jednak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady.
Do łask wróciły m. in. akcje banków, które najmocniej ucierpiały w wyniku piątkowej wyprzedaży, ale to nie one c...
Kiedyś dotacje, teraz raczej kredyty na preferencyjnych warunkach. Podejście Brukseli do finansowania rozwoju przedsiębiorstw z branży rolno-spożywczej ewoluuje, ale niezmienne jest to, że wciąż firmy mogą liczyć na wsparcie. Co więcej, już nie tylko ze środków unijnych, ale także krajowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas