Ostatecznie WIG zakończył piątkową sesję na 0,3 proc. plusie. Indeksy WIG20 oraz mWIG40 wzrosły o odpowiednio 0,4 proc. i 0,2 proc. Tym samym indeks grupujący największe spółki przerwał serię czterech spadkowych sesji z rzędu. Niewielkimi spadkami o 0,4 proc. sesję kończy sWIG80. Wśród branżowych indeksów pozytywnie wyróżniał się WIG-energia zwyżkujący o 2,3 proc., a to za sprawą drożejącej PGE oraz Taurona. Na przeciwległym biegunie był WIG-banki taniejący o 1,7 proc., którego spadkom przewodził mBank zniżkujący o 4,2 proc.

Wśród największych firm jednym z liderów wzrostów była PGE, której notowania podskoczyły o 3,6 proc. Notowania odrobiły więc część czwartkowych strat. Dobrze wyglądały także notowania Lotosu oraz LPP, które podskoczyły o odpowiednio 4,7 proc. i 4,5 proc.

Jednym z liderów wzrostów średnich firm był Tauron, którego notowania podskoczyły o 2,3 proc. Prezesem firmy 11 kwietnia zostaje przechodzący z Enei Paweł Szczeszek.

Liderem wzrostów indeksu sWIG80 było Coal Energy, którego notowania zyskały odpowiednio 7,4 proc. Mimo tego nie udało się wyprowadzić indeksu z terytorium niedźwiedzi. Sprzedający w piątek szczególnie chętnie pozbywali się walorów Shopera oraz Onde. Notowania wspomnianych firm spadły o 5,3 proc. i 5,2 proc. Wartość obrotów sięgała niespełna 1 mld zł.

Warszawskim bykom nie udało się do końca wykorzystać sprzyjającego otoczenia na europejskich parkietach, gdzie dominowała zieleń. Do wyprzedaży w ostatnich minutach przyczynili się aktywni sprzedający w USA. Po południu indeks Nasdaq spadał o 0,4 proc.