Reklama
Rozwiń

Raiffeisen-Polbank na giełdę

Od stycznia trwają prace nad przeprowadzeniem pierwszej publicznej oferty Raiffeisen-Polbanku. Austriacki RBI przygotowuje się do sprzedaży 15 proc. akcji. Czy będą emitowane nowe?

Aktualizacja: 15.03.2017 12:55 Publikacja: 15.03.2017 12:50

Raiffeisen-Polbank na giełdę

Foto: Fotorzepa/Marta Bogacz

Przygotowania do pierwotnej oferty publicznej i debiutu Raiffeisen Bank Polska na GPW rozpoczęły się w styczniu tego roku – informuje Raiffeisen Bank International, mający 100 proc. akcji tej instytucji. Do obrotu ma trafić 15 proc. akcji – zgodnie ze zobowiązaniem złożonym przez RBI wobec Komisji Nadzoru Finansowego.

Warto przypomnieć, że jesienią kupno Raiffeisen-Polbanku (a właściwie jego podstawowej części bez kredytów hipotecznych) negocjował Alior (miał wyłączność). Jednak rozmowy zostały przerwane 7 grudnia bez zawarcia porozumienia. - Dlatego zgodnie z zobowiązaniem podjętym wobec KNF w pierwszym półroczu 2017 r. planowane jest przeprowadzenie oferty publicznej akcji banku i wprowadzenie ich do obrotu na warszawskiej GPW – mówi Karl Sevelda, prezes RBI i do niedawna szef rady nadzorczej Raiffeisen-Polbanku.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Giełda
Spokojny początek tygodnia na GPW
Giełda
Mniej na sponsoring i cele społeczne. Spółki z WIG20 ograniczają wydatki
Giełda
Tym razem bez rekordów na GPW
Giełda
Hossa przetrwa, ale zwyżki na GPW wyhamują
Giełda
WIG20 bez rekordu intra, ale z najwyższym zamknięciem w tym roku