Wydłużone godziny handlu wejdą w życie od 29 listopada i będą dotyczyły akcji, funduszy giełdowych i funduszy inwestycyjnych. Operator niemieckiej giełdy poinformował, że jest to możliwe dzięki nowej platformie rozliczeniowej papierów wartościowych wprowadzonej przez Eurex Clearing.

- Dzięki wydłużeniu godzin handlu, inwestorzy będą mogli m.in. reagować późnym wieczorem na wydarzenia na rynkach amerykańskich i korzystać z handlu na giełdzie – stwierdziło Deutsche Boerse.

Zdaniem uczestników rynku, ruch ten może przynieść większe wolumeny obrotu Deutsche Boerse, ale także podnieść koszty, jednocześnie wywierając presję na rywali, aby rozważyli podobny krok.

Jest to najnowsze posunięcie wśród operatorów giełdowych, które ma na celu zwiększenie przychodów poprzez umożliwienie graczom handlu na rynkach w różnych strefach czasowych. Niektóre giełdy, np. w Moskwie, już wydłużyły godziny handlu, aby przyciągnąć klientów azjatyckich, a inne, jak np. Tokio, podejmują wstępne kroki w tym kierunku.

W środę po południu akcje spółki Deutsche Boerse taniały o 0,7 proc. Od początku roku notowania operatora niemieckiej giełdy wzrosły o 2,3 proc., w porównaniu z 15-proc. wzrostem indeksu DAX.