Za nami kilka dni konsolidacji WIG20 między poziomami 2440 a 2480 pkt. Początek czwartkowej sesji przynosi jednak wybicie dołem z tej konsolidacji. WIG20 zniżkuje w okolice 2420 pkt, gdzie można szukać wsparcia w postaci szczytu z początku września. W gronie blue chips najsłabszą pozycją jest CD Projekt, zniżkujący o blisko 6 proc. Te reakcja rynku po doniesieniach o kalendarzu wydawniczym gier. W słabszej formie są także KGHM oraz JSW. Większość dużych spółek świeci z rana na czerwono. Na czele Dino Polska z około 1-proc. zwyżka. Rosną także akcje Cyfrowego Polsatu oraz Orange.

Słabsze nastroje panują dziś na większości europejskich rynków akcji. Niemiecki DAX traci na otwarciu 0,5 proc. Tymczasem środowa sesja w Stanach Zjednoczonych kończyła się w dobrych nastrojach, a S&P500 finiszował tuż przy rekordach.

Na rynku walut złoty dziś traci na wartości. Dolar kosztuje 3,94 zł, co oznacza wzrost o 0,3 proc. Za euro inwestorzy płacą 4,59 zł.

Na rynku surowców nieco traci ropa naftowa, do 83 dolarów za baryłkę typu WTI. Złoto pozostaje stabilne i kosztuje niecałe 1782 dolary za uncję.

Przypomnijmy, że RPP opublikuje zapis dyskusji z październikowego posiedzenia, na którym nieoczekiwanie doszło do podwyżki stóp.