Indeks blue chips krótko po otwarciu rósł o 0,3 proc., do 2363 pkt. Na szczycie tabeli znalazły się CCC i JSW. Dla górniczej spółki to kontynuacja trendu, jaki obserwujemy w ostatnich tygodniach. Od początku roku notowania JSW wzrosły już o ponad 100 proc. Negatywnie w indeksie WIG20 wypada dziś Mercator, który rozpoczął sesję od spadku o 6,2 proc.

Indeksy małych i średnich również rozpoczęły dzień na zielono. sWIG80 rósł o 0,3 proc., a mWIG40 o 0,1 proc.

Na amerykańskiej giełdzie nastroje w czwartek nie dopisywały i główne indeksy znów były w objęciach niedźwiedzi. S&P 500 spadł o blisko 0,5 proc., Nasdaq o 0,25 proc., a Dow Jones o ponad 0,4 proc. Dla indeksu Dow Jones ostatnie dni nie są zbyt udane. W ciągu ostatnich 10 sesji, tylko dwa razy benchmark kończył nad kreską.

Kilka amerykańskich linii lotniczych obniżyło w czwartek swoje prognozy wyników, powołując się na spadek rezerwacji w związku ze wzrostem liczby przypadków Covid-19 w ostatnich tygodniach. Mowa o United Airlines, American Airlines i Southwest Airlines.

Optymistyczne dane napłynęły z rynku pracy. Liczba nowych wniosków od osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła w ubiegłym tygodniu 310 tys., o 35 tys. mniej niż poprzednio. Jest to najniższy poziom od rozpoczęcia pandemii.

W Azji dominowali jednak kupujący. Japoński Nikkei osiągnął w piątek najwyższy poziom od sześciu miesięcy, a szerszy indeks Topix osiągnął najwyższy poziom od 1990 r.