Aktualizacja: 13.05.2019 16:09 Publikacja: 13.05.2019 16:06
Foto: Bloomberg
Mocno traciły firmy, które są silnie zaangażowane na chińskim rynku. Akcje koncernu Apple spadały o 4,4 proc., Caterpillar tracił 3,5 proc., a papiery Boeinga spadały o ponad 3 proc. Chiński dziennik „Global Times” doniósł wcześniej, że Chiny mogą zrezygnować z kupowania samolotów Boeinga oraz amerykańskiej żywności.
Chiński rząd zapowiedział w poniedziałek po południu, że 1 czerwca dokona karnych podwyżek ceł na produkty importowane z USA za 60 mld dolarów rocznie. Podwyżka dotknie ponad 5 tys. produktów. Ponad połowa z nich zostanie obłożna 25 proc. cłem. Jest duże ryzyko, że USA odpowiedzą na to kolejnymi podwyżkami ceł na chińskie produkty. W piątek podwyższyły je z 10 proc. do 25 proc. na towary importowane z Chin za 200 mld dolarów rocznie. Groziły, że kolejna podwyżka ceł może objąć import warty około 300 mld dolarów.
Piątek na GPW stał pod znakiem rekordów. WIG20 ustanowił nowy rekord hossy., WIG, mWIG40 oraz sWIG80 ustanowiły...
WIG, mWIG40 oraz sWIG80 podczas czwartkowej sesji ustanowiły nowe historyczne rekordy. Na plusie, niemal przez c...
Po wczorajszych znacznych spadkach, ale i kontrze pod koniec sesji, w środę główne warszawskie indeksy rosną. Pu...
Choć na większości europejskich rynków jest dziś w miarę spokojnie, to na krajowych inwestorów najwyraźniej padł...
W pierwszym kwartale w Europie przeprowadzono więcej IPO niż rok temu. W statystykach mocno zaznaczyła się polsk...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas