Reklama

To był dobry rok dla miliarderów. Jest jeden zwycięzca

Pięciuset najbogatszych ludzi na świecie powiększyło w 2019 roku fortuny o 25 proc., do 5,9 bln USD – wynika z danych Bloomberg Billionaire Index.

Aktualizacja: 30.12.2019 16:05 Publikacja: 30.12.2019 12:33

To był dobry rok dla miliarderów. Jest jeden zwycięzca

Foto: Flickr

Niewątpliwym zwycięzcą 2019 r. jest francuski miliarder Bernard Arnault, którego majątek wzrósł o 36,5 mld USD, do 106 mld USD. Tym samym Arnault zajmuje trzecie miejsce w rankingu najbogatszych ludzi świata.

Kontrolowana przez niego francuska grupa artykułów luksusowych LVMH (do której należą takie marki jak Louis Vuitton, Christian Dior czy Givenchy) poinformowała o przejęciu amerykańskiej firmy jubilerskiej Tiffany & Co za 16,2 mld USD. W efekcie notowania LVMH wzrosły w tym roku o 62 proc., a Arnault stał się najbogatszym Europejczykiem.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Finanse
Ceny złota i srebra spadają. Rynek czeka na decyzję USA o cłach
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Finanse
Europejski Bank Centralny zmienia zdanie. Rosyjskie aktywa dla Ukrainy?
Finanse
Finanse NFZ. Cerowanie w zdrowiu nie przystoi
Finanse
140 mld euro dla Ukrainy. Rosyjskie pieniądze nie poleżą spokojnie
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Finanse
Zbliża się decyzja o upadłości Cinkciarza. Spółka chciała mieć proces w USA
Materiał Promocyjny
Nowy Ursus to wyjątkowy projekt mieszkaniowy w historii Ronsona
Reklama
Reklama