Głównym tematem w świecie kryptowalut jest spodziewane dzisiaj uruchomienie pierwszego na rynku amerykańskim funduszu ETF bazującego na kontraktach terminowych na bitcoina.

Na rynku spekuluje się też, kiedy bitcoin pobije kwietniowy rekord na poziomie 64,870 tys. dolarów. Pankaj Balani, prezes Delta Exchange na której handluje się instrumentami pochodnymi na waluty cyfrowe, nie wyklucza, że część inwestorów zdecyduje się na zainkasowanie zysków po ostatnich wzrostach kursu. Spodziewa się też dalszej dużej zmienności notowań.

Rick Bonsignor, były strateg banku Morgan Stanley, jest zaniepokojony sytuacją techniczną bitcoina. Przyznaje, że obecnie, kiedy bitcoin jest tak drogi, by się głęboko zastanawiał, czy kupować.

W październiku bitcoin podrożał o 43 proc. i RSI wskazuje, że najważniejsza waluta cyfrowa znajduje się w obszarze wykupienia. Z drugiej strony jednak, jak podkreśla szef Bonsignor Investment Strategies, mocno wzrosła liczba krótkich pozycji, które są „pod wodą”. Konieczność ograniczania strat i zamykania tych pozycji może podbijać kurs bitcoina.