Sezon 2016–17 transmisji z cyklu „The Met: Live in HD” wystartował 8 października nową inscenizacją „Tristana i Izoldy” Richarda Wagnera w reżyserii Mariusza Trelińskiego i pod kierownictwem muzycznym Sir Simona Rattle’a. Była to druga w historii realizacja przygotowana wspólnie przez słynną nowojorską scenę i Teatr Wielki-Operę Narodową w Warszawie.

Kolejną transmisją sezonu 2016-17 był „Don Giovanni”, a już w sobotę 10 grudnia na żywo z Nowego Jorku kina sieci Multikino w 9 miastach w Polsce wyświetlą premierową transmisję opery „Miłowanie z daleka".

Fińska kompozytorka Kaija Saariaho cieszy się ogromnym uznaniem w świecie, polscy melomani mają w tym względzie dużo do nadrobienia. Jej opera „L’amour de loin” została po raz pierwszy pokazana na festiwalu w Salzburgu w 2000 roku, teraz pojawi się na operowej scenie Nowego Jorku.

Premierę przygotowuje reżyser kanadyjski Robert Lepage, który chętnie posługuje się najnowszą techniką, w tym wizualizacjami 3D. Ważnym elementem inscenizacji mają być wstęgi światełek LED rozciągnięte nie tylko nad sceną, ale także nad kanałem orkiestry.

Eric Owens wcieli się w postać rycerza poszukującego miłości, a Susanna Phillips w jego ukochaną, znajdująca się po drugiej stronie morza.

Dla naszych czytelników mamy jedno podwójne zaproszenie na transmisję opery "Miłowanie z daleka" na sobotę 10 grudnia, na godz. 18:55, do Multikina Złote Tarasy. Rozdamy je w czwartek 8 grudnia w konkursie na profilu "Rzeczpospolitej" na Facebooku.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie internetowej: www.multikino.pl

Kaija Saariaho (1952–)

Miłowanie z daleka (L’Amour de loin)

Autopromocja
Bezpłatny e-book

WALKA O KLIMAT. Nowa architektura energetyki

POBIERZ

Opera w 4 aktach

Libretto: Amin Maalouf

Susanna Mälkki dyrygent

Transmisja przedstawienia:

10 grudnia 2016 (sobota)

Rozpoczęcie transmisji: 18:55

Obsada:

Susanna Phillips jako Cleménce; Tamara Mumford jako Pielgrzym; Eric Owens jako Jaufré Rudel

Realizatorzy:

Robert Lepage reżyseria

Michael Curry scenografia i kostiumy

Kevin Adams światło

Lionel Arnould świetlne pejzaże