Filmy obejrzeć będzie można nie tylko kameralnych kinach w Krakowie, ale także na barkach rzecznych, Bulwarach Wiślanych czy dachach kamienic. W Miasteczko Filmowe zamieni się także Plac Szczepański.

Publiczność Netia Off Camera obejrzy w Kinie nad Wisłą między innymi filmy Woody’ego Allena - „Co nad kręci, co nad podnieca”, „Nieracjonalnego mężczyznę” i „Magię w blasku księżyca”.

Organizatorzy Netia Off Camera zaplanowali także projekcję filmu „Na granicy” Wojciecha Kasperskiego, który podczas 9. edycji wydarzenia otrzymał specjalne wyróżnienie. Kolejne propozycje Kina nad Wisłą to między innymi „Kamerdyner” (reż. Lee Daniels), „Lektor” (reż. Stephen Daldry) oraz Jak zostać królem” (Tom Hooper).

W zbudowanym na jednej z barek rzecznych KINIE NIMFA obejrzeć można będzie filmy z sekcji specjalnych. Na ich program złożyły się filmy „Aż po grób”, „Przyszłość nadejdzie dziś” i „Amerykańscy niezależni”.

Kolejnymi plenerowymi propozycjami Netia Off Camera są debiut Chrisa Kelly’ego „Other People”, „Młodzi i przebojowi” (reż. John Carney) czy „Głusza” z Ellen Page i Evan Rachel Wood z sekcji "Przyszłość nadejdzie dziś".

Na wodzie będzie można zobaczyć także debiut autora komiksów Dasha Shawa „My Entire High School Sinking Into the Sea”.

10. edycja Netia Off Camera potrwa od 28 kwietnia do 7 maja w Krakowie. Więcej informacji o programie i biletach można znaleźć na stronie www.offcamera.pl.