„Rzeczpospolita” jest patronem medialnym Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Ponad sto debat na najaktualniejsze zagadnienia gospodarcze, kilkanaście bloków tematycznych, trzy dni wypełnione dyskusjami, prezentacjami, spotkaniami, wymianą doświadczeń polityków, przedstawicieli europejskich rządów, międzynarodowego grona inwestorów i przedsiębiorców reprezentujących różne branże gospodarki: 13. już edycja największej biznesowej imprezy Europy Centralnej – Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach (EEC – European Economic Congress) – odbędzie się w dniach 20–22 września 2021 r.

Wśród głównych nurtów tegorocznego EEC znajdą się takie tematy jak: czas odbudowy w gospodarce, Europejski Zielony Ład, międzynarodowy handel i relacje gospodarcze po pandemii oraz cyfryzacja. Ważnym zagadnieniem będzie także „Obywatel i konsument w czasach nowej normalności".

– Musimy pamiętać, że dla biznesu ważny jest konsument. Ważny w ogóle po pandemii będzie człowiek. Biznes musi sobie odpowiedzieć na pytania, czego oczekuje, jak się zachowuje, na co będzie pozwalał, bo to może być inny człowiek niż przed pandemią. Wszyscy jesteśmy konsumentami, a biznes musi się dowiedzieć, jacy dokładnie będziemy po pandemii – mówi Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego, przewodniczący Rady Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

W trakcie XIII EEC nie zabraknie wnikliwego omówienia spraw takich jak odnawialne źródła energii, offshore, budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego. Agenda największego spotkania biznesowego Europy Centralnej zawsze obejmuje wachlarz tematów gospodarczych w ich społecznym i politycznym kontekście.

– Cieszy nas duże zainteresowanie biznesu, Komisji Europejskiej, mediów reprezentujących różne środowiska. Kongres w Katowicach od jego pierwszej edycji charakteryzowały niezależność i otwartość. Chcemy, by był miejscem dialogu o sprawach ważnych z dobrym efektem dla regionu, Polski i Europy – zapowiada Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator i organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego. – Będziemy wdrażać nowe formy przekazu. Sesje pełne dynamicznych rozmów i obfitujące w wymiany opinii będzie można obejrzeć także w internecie. Chcemy, żeby w trakcie naszego spotkania swobodnie i głośno wybrzmiewały różne stanowiska – dodaje.

Wydarzeniu towarzyszą również kolejne edycje konkursów Start-up Challenge 2021, Top Inwestycje Komunalne oraz rankingu Inwestor bez Granic.

EEC zostanie zorganizowany w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, z udziałem panelistów i określonej, ograniczonej liczby uczestników. Kubatura obiektu pozwala na zachowanie pandemicznych norm bezpieczeństwa i duży komfort dla uczestników.

Podczas ubiegłorocznego Kongresu i 5. European Tech and Start-up Days, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach odwiedziło blisko 3,5 tys. gości. Do udziału w wydarzeniach online zarejestrowało się ponad 6,7 tys. osób. Unikalna liczba użytkowników, którzy w dniach 2–4 września 2020 r. obejrzeli debaty online, przekroczyła 100 tys.

„Rzeczpospolita” jest patronem medialnym Europejskiego Kongresu Gospodarczego