Klient, który zgromadził wielotysięczne oszczędności, jest w pierwszej kolejności zainteresowany ich pomnażaniem. Kompleksowa oferta private banking nie może więc obejść się bez całej gamy produktów inwestycyjnych, od najprostszych, dostępnych także dla klientów o mniej zasobnych portfelach, po tworzone na indywidualne życzenie wyrafinowane produkty strukturyzowane.
Najzamożniejsi mogą oczywiście korzystać ze wszystkich produktów oferowanych klientom z innych segmentów. Chodzi tu przede wszystkim o możliwość zakładania lokat terminowych i zakupu jednostek funduszy inwestycyjnych. Co ważne, banki stawiają do dyspozycji także produkty przygotowane przez instytucje spoza własnej grupy kapitałowej.
Zwykle zamożny klient może wybierać między funduszami przynajmniej kilku marek. Stawki prowizji, malejące wraz ze wzrostem inwestowanej kwoty, powodują, że osoba wkładająca do funduszu kwotę liczoną w dziesiątkach lub setkach tysięcy złotych płaci niższą opłatę dystrybucyjną niż ktoś, kto inwestuje 200 czy 500 zł. Natomiast w przypadku lokat terminowych na wysokie kwoty bank pozwala negocjować oprocentowanie w oparciu o aktualne stawki obowiązujące na rynku międzybankowym.
Większość instytucji świadczących w Polsce usługi private banking to marki globalne, duże grupy kapitałowe mające w ofercie fundusze, które pozwalają zarabiać na egzotycznych niekiedy rynkach. Ze względów podatkowych często są to fundusze zarejestrowane w Luksemburgu. Minimalne kwoty wymagane przy rozpoczęciu inwestycji zazwyczaj nie są zbyt wysokie, wynoszą od kilkuset do kilku tysięcy dolarów lub euro. Jednak banki, ze względów czysto organizacyjnych, nie oferują ich wszystkim klientom. Uprzywilejowani pod tym względem są klienci private banking.
I tak np. Pekao SA umożliwia tej grupie klientów korzystanie z produktów spółek z grupy UniCredit, a Raiffeisen udostępnia fundusze zagraniczne Raiffeisen Capital Management. W ofercie kilku banków, m.in. Deutsche Banku, znajdują się też produkty firmowane przez największe marki na rynku funduszy inwestycyjnych, takie jak Franklin Templeton czy BlackRock Merrill Lynch.