W 2007 r. Sasnal został uznany przez magazyn sztuki „Flash Art” za najbardziej obiecującego artystę świata.
Zaczynał od uwieczniania różnych banalnych przedmiotów, z którymi czuł emocjonalny związek (okładki płyt i komiksów, T-shirty itp.). Malował ikony późnego PRL oraz spektakularne wydarzenia, np. pojawienie się telewizorów plazmowych, zatonięcie okrętu „Kursk”. W twórczości nawiązuje do pop-artu, fotorealizmu, minimalizmu, malarstwa gestu, a nawet surrealizmu. Ostatnie prace są niemal abstrakcyjne.
Jego obrazy przypominają filmowe stop-klatki, fragmenty całości pozbawione kontekstu. Pokazane razem oddają realia naszych czasów. W niektórych pracach odwołuje się do przeszłości, do wojennych losów Żydów. Na przykład na ścianę galerii w Bielsku-Białej przeniósł fragment komiksu „Maus” Arta Spiegelmana. Jego drugą pasją jest film („Samochody i ludzie”, „Lot concorde’em”).
Urodził się w Tarnowie. Studiował architekturę na Politechnice Krakowskiej oraz malarstwo na tamtejszej ASP (dyplom w 1999 r.).Był współzałożycielem nieistniejącej już grupy Ładnie. Jest autorem komiksu „Życie codzienne w Polsce w latach 1999 – 2001”.
W 2006 r. został laureatem m.in. najważniejszej europejskiej nagrody artystycznej im. Vincenta van Gogha. Jego prace znajdują się w zbiorach m.in. Galerii Saatchi i Tate Modern w Londynie oraz Centrum Pompidou w Paryżu.