W Kancelarii Premiera gotowy jest harmonogram kolejnych projektów antykryzysowych. Dziewięć nowych ustaw gotowych ma być do końca maja, część z nich ma już wtedy obowiązywać.
Trzy pierwsze projekty dotyczą uelastycznienia prawa pracy. Rząd czeka na rezultaty rozmów między związkami zawodowymi a pracodawcami. Ma nadzieję, że uda się porozumieć w sprawie wprowadzenia na czas kryzysu indywidualnych kont czasu pracy rozliczanych rocznie.
Według planów resortu zmieniona ma być też ustawa o promocji zatrudnienia. Mają się w niej znaleźć zapisy dotyczące częściowego bezrobocia, ewentualnych urlopów postojowych oraz ułatwień dla prywatnych firm pomagających w poszukiwaniu pracy. Zmniejszone mają być też bariery związane z korzystaniem z funduszy szkoleniowych.
Zmiany czekają też ustawę o Gwarantowanym Funduszu Świadczeń Pracowniczych, tak by z pomocy funduszu mogły korzystać firmy już po zgłoszeniu wniosku o upadłość, a nie dopiero po jego przeprowadzeniu. Jeśli uda się porozumieć w Komisji Trójstronnej, znajdą się tam też zapisy o możliwości finansowania przez pół roku specjalnego świadczenia dla pracowników na czas kryzysu.
W kwietniu rząd zamierza przyjąć (a w maju przeprowadzić przez parlament) specustawę o likwidacji barier inwestycyjnych. W tym samym czasie gotowe mają być projekty dotyczące wsparcia eksportu (przez dokapitalizowanie KUKE) oraz przyspieszające inwestycje infrastrukturalne, czyli o Krajowym Funduszu Drogowym.