Pod coraz większą presją znajduje się szef Fed, którego wystąpienie podsumuje tydzień. Wcześniej jednak wieści ze starego kontynentu, w tym przede wszystkim niemiecki Ifo.
Jeśli dane z Niemiec będą nadal pozytywnie zaskakiwać może to pomóc europejskim parkietom i notowaniom euro. Ponownie jesteśmy blisko historycznych minimów na parze EURCHF. Choć przewaga sprzedających wydaje się przytłaczająca, zwrot może nastąpić w każdej chwili i zapewne będzie bardzo dynamiczny.
[srodtytul]Hung Parliament w Australii[/srodtytul]
Wybory parlamentarne w Australii nie przyniosły jasnego rozstrzygnięcia i żadna z partii nie będzie mogła rządzić samodzielnie. Co ciekawe, po Wielkiej Brytanii, Australia jest kolejnym w tym roku krajem doświadczającym takiej sytuacji parlamentarnej po raz pierwszy od wielu lat. O ile w przypadku Wielkiej Brytanii był to pierwszy Hung Parliament od 36 lat, w Australii jest to pierwszy od 70 lat. W Wielkiej Brytanii, gdzie spodziewano się takiego rezultatu funt tracił jeszcze przed wyborami. W Australii wynik ten jest jednak zaskoczeniem, a mimo to reakcja rynków jest nieistotna. Warto jednak zwrócić uwagę na różnicę w stanie finansów publicznych na korzyść Australii. Dla notowań Australijczyka kluczowe są obecnie nastroje na rynkach globalnych, ceny surowców przemysłowych i dane z Chin.
[srodtytul]EURUSD: spadkowe formacje[/srodtytul]