Tak znacząca poprawa rezultatów to spory kontrast w porównaniu z wcześniejszymi stopami zwrotu. Poprzednio aż przez pięć kolejnych lat, od 2007 r. do 2011 r., fundusz sukcesywnie plasował się w końcowej części zestawień.
Od maja 2010 r. za realizację polityki inwestycyjnej odpowiada Łukasz Hejak, który wcześniej pracował w DWS Polska TFI. Przejmując obowiązki zarządzającego Łukasz Hejak nie przeprowadził rewolucji. Nastawia się on na inwestycje długoterminowe. Dopóki spółka ma pozytywne perspektywy rozwoju, nie sprzedaje jej akcji, nawet w sytuacji znaczącego spadku kursu.
Z takim podejściem wiąże się ryzyko; dopóki wytypowane walory nie zostaną docenione przez rynek, mogą przynosić straty, a na zyski można czekać nawet kilka lat.
Investor Top 25 jest zatem przykładem funduszu, którego stopy zwrotu poprawiły się m.in. w wyniku wzrostu notowań akcji, wcześniej przez długi czas niedowartościowanych. Obserwowana ostatnio przewaga funduszu nad konkurentami nie jest więc efektem gruntownych zmian w procesie inwestycyjnym, lecz w dużej mierze wynika ze wzrostu kursów papierów kupionych już wiele lat temu. Warto też mieć na uwadze to, że do tej pory fundusz odrobił tylko część straty z poprzednich okresów.
Należy poza tym podkreślić, że znaczna część dodatkowej stopy zwrotu w 2013 r. została wypracowana dzięki akcjom charakteryzującym się relatywnie niską płynnością. A to oznacza, że zyski mogą mieć niepewne podstawy.