Nieodłączną jej częścią od lat jest nagroda Dobra Firma, którą doceniamy najdynamiczniej rozwijające się przedsiębiorstwa.
Jak wybraliśmy
W celu wyłonienia pretendentów do tego tytułu przeanalizowaliśmy wszystkie dostępne dane finansowe, nie były więc brane pod uwagę firmy, w przypadku których nie dysponowaliśmy kompletem informacji. Analizowaliśmy skalę inwestycji dokonanych w 2016 r., wzrost przychodów w 2016 r. oraz wskaźniki pokazujące efektywność finansową przedsiębiorstwa, takie jak rentowność netto, ROA i ROE. Spośród przyznanych punktów za 45 proc. oceny odpowiadały wskaźniki finansowe, czyli ROA, ROE i rentowność netto. 20 proc. firmy mogły otrzymać za dokonane inwestycje, a 35 proc. za dynamikę przychodów. Z wyłonionej grupy listę laureatów tytułu Dobra Firma wybrała kapituła pod przewodnictwem prof. Witolda M. Orłowskiego (doradca ekonomiczny PwC w Polsce, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula), w skład której weszli prof. Andrzej Koźmiński (prezydent Akademii Leona Koźmińskiego), Andrzej Sadowski (prezydent Centrum im. Adama Smitha) i dr Bohdan Wyżnikiewicz (Instytut Prognoz i Analiz Gospodarczych IPAG). W tym roku takim tytułem zdecydowaliśmy się nagrodzić 10 firm, wybranych z 30 kandydatów.
Liderzy efektywności
Dyplom Dobrej Firmy trafił do firm: Apator, Codewise, Dino, Euroglas Polska, Euroservice ZPT w Surochowie, IT Kontrakt, Nova Mazur Design, Novago, Portos Renata Tomasz Szukalscy i Sii. Jak trzeba prowadzić działalność, żeby osiągać ponadprzeciętne rezultaty?
– W Codewise słuchamy uważnie opinii naszych klientów, ale też nie boimy się proponować im nowatorskich rozwiązań, wybiegając poza ich oczekiwania. By było to możliwe, potrzebujemy oczywiście wyjątkowych i utalentowanych ludzi. Staramy się o nasz zespół najlepiej, jak potrafimy, bo to właśnie oni pracują codziennie na nasz sukces. Ludzie. Produkt. Profity. Tylko w tej kolejności – komentuje prezes Codewise Robert Gryn.