Aktualizacja: 18.06.2018 18:00 Publikacja: 18.06.2018 18:00
Foto: Fotorzepa/Marta Bogacz
– Żubr wrócił do Polski. Ta transakcja to był kamień milowy dla grupy PZU. To nas zmieniło, otworzyło przed nami nowe horyzonty – mówił Paweł Surówka, prezes PZU, prezentując w styczniu nową strategię.
PZU ma 16 mln klientów ubezpieczeniowych w Polsce, w tym 11 mln klientów ubezpieczeń na życie. Udział w rynku spółek majątkowych grupy wynosi 35,7 proc., a PZU Życie w ubezpieczeniach ze składką okresową ma aż 45,8 proc. udziału w rynku. Spółka dysponuje ponad 2000 placówek w ubezpieczeniach zdrowotnych i usługach opieki medycznej.
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Transformacja powinna być prowadzona według planu nakreślonego na wiele lat do przodu, a nie według harmonogramu wyborczego. Powinien się w nią w jak największym stopniu angażować kapitał prywatny, by pomoc publiczna trafiała do inwestycji o największych ryzykach.
Od technologii nie da się uciec. Zamiast jednak z nią walczyć, trzeba wykorzystać możliwości, jakie one daje – zarówno samym bankom, jak i osobom korzystającym z ich usług.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W trakcie przewodnictwa w Unii polski rząd musi przekonać kraje „27”, że tylko integrując produkcję uzbrojenia, może wygrać wyścig zbrojeń z Rosją.
O inwestycjach francuskich w Polsce w świetle raportu, jaki dla Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej przygotowali eksperci Quant Tank, z panią Joanna Jaroch-Pszeniczną, dyrektorką CCIFP, rozmawia rzecznik SGH, Mariusz Sielski.
Bilans dwudziestolecia Polski w UE jest jednoznacznie pozytywny. W ciągu tego okresu gospodarka dostała impuls rozwojowy w postaci nie tylko funduszy unijnych, ale m.in. dzięki jednolitemu rykowi europejskiemi i napływowi inwestycji.
W krótkim czasie infrastruktura kieleckiego ośrodka może wzbogacić się o nową halę. Obecnie powierzchnia wystawiennicza pod dachem Targów Kielce to 36 tysięcy metrów kwadratowych w siedmiu halach, wkrótce może być to aż 48 tysięcy mkw.
IKEA Retail zapewnia swoim pracownikom obfity pakiet benefitów: gwarantowaną opiekę medyczną, dofinansowanie posiłków, urlop ojcowski. Co jeszcze?
Redakcja "Rzeczpospolitej" przygotowuje kolejną 26 - Listę 500 Największych Firm. Jest ona uznawana za najbardziej prestiżowy ranking funkcjonujących w Polsce przedsiębiorstw. Ukazuje obraz gospodarki i zachodzące w niej zmiany.
Ubiegły rok był trudny dla polskich firm. W sumie jednak spółki z Listy 500 „Rzeczpospolitej” wyeksportowały towary i usługi za kwotę przekraczającą 500 mld zł, zatrudniając blisko 1,7 mln pracowników.
Kiedy przedsiębiorcy widzą, że mają problem, warto po pomoc zgłosić się jak najwcześniej, bo potem może być ciężko coś uratować – mówi Grzegorz Piechowiak, współzałożyciel i partner zarządzający firmy doradczej JP Weber.
500 największych firm zwiększyło przychody oraz zyski. Jak duże przetasowania czekają nas za rok?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas