Taką informację podała firma badawcza [b]Wireless Intelligence[/b], która monitoruje globalny rynek usług mobilnych. Według niej na całym świecie 58 sieci HSPA+ działa już komercyjnie; 43 kolejnych operatorów prowadzi implementacje i podało planowany komercyjny start tych sieci. Wdrożenie technologii HSPA+ w ponad stu sieciach zajęło 18 miesięcy od chwili, kiedy jako pierwsza wystartowała z tą technolgią australijska [b]Telstra[/b].
Wireless Intelligence podaje przykład m.in. [b]AT&T[/b], [b]Chunghwa[/b] na Tajwanie, signapurskiego [b]SingTela[/b], japoński [b]SoftBank[/b], niemieckie [b]T-Mobile[/b], [b]O2[/b] i [b]E-Plus[/b], jako ważnych operatorów, którzy niebawem uruchomią HSPA+. W Polsce nadajniki radiowe w tej technologii uruchomiła już [b]Polska Telefonia Cyfrowa[/b] (wrzesień 2009), [b]Aero 2[/b] ( październik 2009), [b]Polkomtel[/b] (listopad 2009). Do uruchomienia takich nadajników szykują się [b]P4[/b] i [b]PTK Centertel[/b].
HSPA+ nominalnie pozwala na osiągnięcie prędkości w dół sieci 21 Mb/s i w górę sieci 5,8 Mb/s. Operatorzy (np. Polkomtel) przymierzają się do nowych rozwiązań (dual carrier, MIMO), które pozwalają na nominalne podwojenie prędkości downlink, dzięki zastosowania podwójnych anten lub szerszego kanału radiowego.