Steve Ballmer
, prezes
Microsoftu
podczas wystąpienia na
Consumer Electronic Show
Aktualizacja: 10.01.2012 21:35 Publikacja: 10.01.2012 21:35
Steve Ballmer
, prezes
Microsoftu
podczas wystąpienia na
Consumer Electronic Show
w Las Vegas stwierdził, że jest zadowolony z rozwoju prac nad systemem Windows Phone. Jego zdaniem Microsoft rozwijając mobilny system do urządzeń mobilnych wybrał właściwszą drogę od innych firm. – My w centrum naszego urządzenia umieszczamy ludzi i ich potrzeby, podczas gdy inni morze ikon – powiedział Ballmer.
Microsoft i jego partnerzy starają się wykorzystać tegoroczny CES do promocji Windows Phone i zaprezentować go szerokiemu audytorium.
W czasie targów Nokia zaprezentowała swojego najnowszego smartfona Lumia 900 opartego na Windows Phone, który jest przystosowany do pracy w sieci LTE. W ciągu najbliższych miesięcy znajdzie się w sprzedaży w amerykańskiej sieci AT&T. Nokia nie podała jednak konkretnej daty rynkowego debiutu, ani ceny urządzenia. Jednak według Stephena Elopa, prezesa Nokii, Lumia 900 ma odrywać kluczowe znacznie w rywalizacji Nokii na amerykańskim rynku smartfonów. – Jesteśmy przekonani, ze walka w tym segmencie rynku koncentrować się będzie nie na urządzeniach, ale związanych z nimi ekosystemach – stwierdził Elop.
Także firma HTC anonsowała na CES swego smartfona z Windows Mobile obsługującego LTE pod nazwą Titan II. Urządzenie ma duży 4,7-calowy wyświetlacz i wyróżnia się 16 megapikselowym aparatem.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rpkom.pl
Steve Ballmer
, prezes
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Transformacja powinna być prowadzona według planu nakreślonego na wiele lat do przodu, a nie według harmonogramu wyborczego. Powinien się w nią w jak największym stopniu angażować kapitał prywatny, by pomoc publiczna trafiała do inwestycji o największych ryzykach.
Od technologii nie da się uciec. Zamiast jednak z nią walczyć, trzeba wykorzystać możliwości, jakie one daje – zarówno samym bankom, jak i osobom korzystającym z ich usług.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W trakcie przewodnictwa w Unii polski rząd musi przekonać kraje „27”, że tylko integrując produkcję uzbrojenia, może wygrać wyścig zbrojeń z Rosją.
Nasz kraj zajmuje trzecie miejsce w Europie i dziewiąte na świecie pod względem narażenia na ataki ze strony organizacji cyberprzestępczych sponsorowanych przez obce państwa, głównie Rosję – wynika z najnowszego raportu Microsoftu.
Zaraz po wyborach prezydenckich w USA kontrowersyjny miliarder wrócił do walki z OpenAI, twórcą ChatGPT. Niespodziewanie wrócił z pozwem, rozszerzając go o dodatkowe zarzuty. Mówi o „faktycznej fuzji z Microsoftem” i szantażowaniu inwestorów.
Technologiczni giganci, którzy w dużej mierze poparli kandydaturę Kamali Harris na prezydenta Stanów Zjednoczonych, po wygranej Donalda Trumpa mogą mieć powody do obaw. Jaki los czeka Apple, Microsoft czy Google?
OpenAI uruchomiło funkcję wyszukiwania w ChatGPT, swoim najpopularniejszym na świecie chatbocie. Dzięki temu start-up, kierowany przez Sama Altmana, może skutecznie konkurować z wyszukiwarkami takimi jak Google czy Bing Microsoftu.
Elektrownia Three Mile Island, miejsce najgorszej katastrofy nuklearnej w USA, zostanie ponownie otwarta. Będzie sprzedawać energię wyłącznie Microsoftowi, który potrzebuje jej do zasilania swojej sztucznej inteligencji.
Trwa usuwanie szkód i liczenie strat po awarii systemu Windows, którą spowodowała wadliwa aktualizacja antywirusa firmy CrowdStrike. Kataklizm przełożył się na tysiące odwołanych lotów czy problemy w bankach.
Globalna awaria Microsoftu. Apokalipsa. Technologiczny armagedon. Takie nagłówki dominowały ostatnio w mediach. A ja postawię przewrotną tezę: awaria może wyjść nam na dobre. Pod jednym warunkiem.
Wiadomo już, kto najbardziej ucierpiał z powodu wadliwej aktualizacji antywirusa firmy CrowdStrike, która spowodowała awarię komputerów z systemem Microsoftu. To już 2 tys. odwołanych lotów, kłopoty na kolei w bankach czy nawet w stacjach telewizyjnych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas