Asseco Central Europe
, spółka z grupy
Asseco
, sprzedała cały posiadany, 51-proc. pakiet udziałów w
Slovanecie
Aktualizacja: 01.07.2014 17:03 Publikacja: 01.07.2014 17:03
Asseco Central Europe
, spółka z grupy
Asseco
, sprzedała cały posiadany, 51-proc. pakiet udziałów w
Slovanecie
. Papiery nabyła firma
Snet
(należąca do założycieli), do której należały pozostałe papiery telekomunikacyjnej spółki. Wartość transakcji to 11 mln euro (około 45 mln zł).
Asseco CE kupiło Slovanet jesienią 2006 r. za prawie 109 mln ówczesnych koron słowackich, czyli ok. 11,6 mln zł. Josef Klein, prezes giełdowej spółki twierdził wówczas, że była to okazja rynkowa. Planował, że usługi Slovanetu będą wspierały usługi świadczone przez informatyczną spółkę. Z planów niewiele wyszło.
Slovanet pod skrzydłami Asseco CE w kolejnych latach aktywnie konsolidował rynek i przejmował lokalnych dostawców usług telekomunikacyjnych, w tym operatorów telewizji kablowych. Szybko zwiększał obroty. W 2013 r. firma miała prawie 36 mln euro przychodów i 0,82 mln euro zysku netto. Główny akcjonariusz Slovanetu kilkukrotnie przymierzał się do sprzedaży udziałów. Wśród zainteresowanych wymieniani byli polscy operatorzy. Uzyskiwane wyceny były jednak niesatysfakcjonujące.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rpkom.pl
Asseco Central Europe
, spółka z grupy
Jest środa, 15 stycznia – na codzienny podcast „Rzeczpospolitej” o gospodarce „Twój Biznes” zaprasza Bartłomiej Kawałek. Dziś porozmawiamy o negocjacjach Polski w sprawie Krajowego Planu Odbudowy, kontrowersjach wokół Cinkciarza, najnowocześniejszych chipach niedostępnych dla Polski oraz europejskich stoczniach zarabiających na rosyjskich tankowcach.
Zdaniem ekspertów pandemia zrewidowała dotychczasowy system wartości przedsiębiorstw. Dodatkowo wchodzące w życie nowe wymogi raportowania zobligują biznes do zwracania większej uwagi na czynniki społeczne i środowiskowe.
Przed rynkiem duże infrastrukturalne zadania inwestycyjne. Trzeba je optymalnie rozplanować. Nie wpędzajmy się znów w kumulację – mówi Wojciech Trojanowski, członek zarządu Strabaga w Polsce.
Fatalna sesja na GPW. WIG20 stracił 2,6 proc. i znów był w ogonie europejskiej stawki.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Choć hossa na GPW w drugiej połowie roku wyraźnie spuściła z tonu, nie brakuje posiadaczy akcji, którzy mogą się cieszyć nawet trzycyfrowymi zyskami.
Rekordowe dywidendy, zaskakujące transfery, niespełnione oczekiwania – tak minął 2024 r. w sektorze finansowym. Przyszły zapowiada się równie ciekawie.
Średni wiek osób, które na koniec zeszłego roku zasiadały we władzach największych spółek, wzrósł w ostatnich latach z 50 do 52 lat. Starzenie się władz dużych firm to globalny trend.
Fatalna sesja na GPW. WIG20 stracił 2,6 proc. i znów był w ogonie europejskiej stawki.
Liczbę ofert ratują firmy z NewConnect, a wartość – Żabka. W tle jednak widać dużą niemoc polskiego rynku IPO. Jaki będzie 2025 rok?
Odsetek osób mających dostęp do informacji poufnych, kupujących akcje spadł w USA do poziomu najniższego od kilkunastu lat. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja na rodzimym rynku. Wnioski nie napawają optymizmem.
Jednym z fundamentów GPW znów mają być inwestorzy – tak w skrócie można opisać strategiczne kierunki rozwoju operatora rynku na lata 2025–2027.
Przeciętna polska spółka rodzinna na GPW ma ponad 100 milionów złotych wyniku EBITDA, a jej wartość rynkowa przekroczyła miliard złotych w 2023 r.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas