4 zł tygodniowo przez rok !
Promocja dotyczy rocznej subskrypcji pakietu RP.PL z The New York Times.
Autentyczne dziennikarstwo na cały rok.
Kliknij i poznaj szczegóły oferty
Transoda z grupy Ciech pozwała Skarb Państwa za stosowanie przez lata zawyżonych opłat za korzystanie z infrastruktury kolejowej.
Jako pierwsza pozew przeciwko Skarbowi Państwa wystosowała Transoda z grupy Ciech. Transportowa spółka domaga się zapłaty niemal 61,3 mln zł tytułem naprawienia szkody wynikającej z niewłaściwego wdrożenia do polskiego prawa unijnych przepisów dotyczących naliczania opłat za dostęp do infrastruktury kolejowej. Przekonuje, że od 1 maja 2004 r. do końca 2013 r. musiała wnosić na rzecz PKP Polskie Linie Kolejowe zawyżone opłaty.
– Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju (MIiR) oraz Prokuratoria Generalna, reprezentująca Skarb Państwa przed sądem, nie zgadzają się z zarzutami – odpowiada Piotr Popa, rzecznik MIiR.
Promocja dotyczy rocznej subskrypcji pakietu RP.PL z The New York Times.
Autentyczne dziennikarstwo na cały rok.
Kliknij i poznaj szczegóły oferty
W dobie cyfrowej transformacji coraz więcej osób korzysta z usług finansowych w sposób całkowicie zdalny. Bankow...
W pierwszej połowie roku KGHM podejmie decyzje w sprawie inwestycji w kopalni Sierra Gorda w Chile – mówi Anna S...
Portal WNP publikuje list prezesów trzech polskich firm z branży stalowej. Apel opublikowano po informacjach o p...
PGE Energia Odnawialna odstąpiła od umowy z konsorcjum GE Hydro France i Mostostal Warszawa, które miało przepro...