Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 29.01.2015 02:55 Publikacja: 29.01.2015 02:55
Foto: 123RF
Konta oszczędnościowe to rozwiązanie dla osób, które nie chcą zamrażać gotówki na dłuższy okres, bo nie wiedzą dokładnie, kiedy będzie im potrzebna. Łączą one cechy zwykłego rachunku osobistego i lokaty. Pieniądze można podjąć w dowolnym czasie bez utraty odsetek.
Średnie oprocentowanie kont oszczędnościowych wynosi teraz 1,8 proc. w skali roku. Na ogół są to stawki zmienne, czasami progresywne (czyli zwiększające się wraz ze wzrostem zdeponowanej kwoty). Górna granica oprocentowania dotyczy przeważnie nowych środków na koncie albo kwoty np. do 10–20 tys. zł, lub powyżej 50–200 tys. zł.
Kolejne trzy wyższe uczelnie i dwa resorty dołączyły do prac nad specjalnym raportem pt. „Bezpieczeństwo łańcuch...
Od strony użytkowej najważniejszy element e-Doręczeń to szybkość. Nie musimy też odwiedzać placówki pocztowej, ż...
Wyzwania związane z sytuacją geopolityczną w różnych kontekstach, także gospodarczych, zdominowały Polski Kongre...
Nowelizacja ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa (KSC) miała być tarczą chroniącą polskie firmy i inst...
VELUX Polska, obchodząca w tym roku 35-lecie obecności na rynku jest jedną z tych firm, które współtworzyły polską branżę budowlaną. Od podstaw budowała kategorię użytkowych poddaszy, inwestując w przemysł, rozwijając lokalnych dostawców i kształtując standardy zrównoważonego rozwoju.
Cyberprzestępcy wykorzystują dziś coraz bardziej wyrafinowane metody. Skalę zagrożeń ujawnia najnowszy raport CE...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas