Grażyna Piotrowska-Oliwa,
była prezes
PTK Centertel,
szefowa państwowego
PGNIG,
Aktualizacja: 29.05.2015 07:30 Publikacja: 29.05.2015 07:30
Grażyna Piotrowska-Oliwa,
była prezes
PTK Centertel,
szefowa państwowego
PGNIG,
potem członkini rady nadzorczej
Hawe,
a ostatnio współwłaścicielka handlowej firmy
Telakces
przejmie stery w
Virgin Mobile Polska
- zapowiada dziś "Puls Biznesu".
To by oznaczało, zależy jak liczyć, trzecią lub czwartą zmianę na tym stanowisku wirtualnego operatora w perspektywie 3 lat. Ostatnia miała miejsce w sierpniu ub.r.: Jacka Czernuszenko (nie został nigdy formalnie wpisany do KRS jako prezes) zastąpił Chorwat Mario Cvitkovic. Pierwszym, najdłużej urzędującym prezesem (sierpień 2012 - czerwiec 2014) był Tomasz Gniewek.
Wchodząc na rynek w sierpniu 2012 r. założyciele i twórcy zapowiadali, że w ciągu trzech lat (miną za trzy miesiące), operator zdobędzie milion klientów. Jeśli nawet tak się stało, to Virgin nie udało się ich zatrzymać i przekonać do codziennego użytkowania usług. Według różnych szacunków operator korzystający z infrastruktury P4, operatora sieci Play, ma około 100-200 tys. klientów. Cała baza kart MVNO w sieci P4 wynosi około 250-300 tys..
Według informacji "PB", Piotrowska-Oliwa jest po "finalnych negocjacjach m.in. z Łukaszem Wejchertem, udziałowcem i jednym z motorów napędowych Virgin Mobile nad Wisłą. Ona sama tego nie komentuje, ale Wejchert nie zaprzecza. Z tekstu wynika, że w przyszłym tygodniu nowa szefowa wirtualnego operatora komórkowego miałaby przedstawić plany na jego rozwój.
— Nasza sytuacja finansowa jest stabilna, plany długofalowe. Po momencie wolniejszego rozwoju, spowodowanego opóźnieniami w finansowaniu, ruszyliśmy z kopyta. Od kilku miesięcy zwyżki są dynamiczne, wierzę, że się utrzymają, bo ludzie szukają prostych rozwiązań, jasnych ofert bez gwiazdek, zastrzeżeń i pułapek. I my tak mamy: jedną, prostą ofertę — mówi Łukasz Wejchert.
Według niego komórkowa sieć "złapała" odpowiednią dynamikę, ale tego ilu ma klientów nie podaje.
Przypomnieć należy, że jesienią ub.r. Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) poinformował, że wraz z CEE Mobile Capital (zarządzanym przez Dicka Kipharta z KGC Capital), funduszami wspieranymi przez Delta Partners Capital oraz International Financial Corporation (członkiem World Bank Group) wsparł rozwój firmy Virgin Mobile Central and Eastern Europe (VMCEE).
Czterech partnerów wyłoży w sumie 40 mln euro (po 10 mln euro każdy) na rozwój działalności firmy w Polsce i Turcji - podano.
Według EBOR-u, finansowanie pozwolić miało VMCEE na wprowadzenie produktów szerokopasmowych kierowanych do młodych osób i mieszkańców obszarów o niskich dochodach. Mają być to produkty "unikalne" i takie, na które użytkownicy mogą sobie pozwolić.
EBOR deklarował też uzasadniając inwestycję, że chce wspierać konkurencję na rynku komórkowym, gdzie do MVNO należy niewielka część rynku. Obecnie na świecie jest około 600 takich operatorów, z czego 400 w Europie, przy czym w Europie Zachodniej udział operatorów wirtualnych w rynku to w przybliżeniu 15 proc., podczas gdy w Polsce około 1 proc.
Grażyna Piotrowska-Oliwa,
była prezes
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Transformacja powinna być prowadzona według planu nakreślonego na wiele lat do przodu, a nie według harmonogramu wyborczego. Powinien się w nią w jak największym stopniu angażować kapitał prywatny, by pomoc publiczna trafiała do inwestycji o największych ryzykach.
Od technologii nie da się uciec. Zamiast jednak z nią walczyć, trzeba wykorzystać możliwości, jakie one daje – zarówno samym bankom, jak i osobom korzystającym z ich usług.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W trakcie przewodnictwa w Unii polski rząd musi przekonać kraje „27”, że tylko integrując produkcję uzbrojenia, może wygrać wyścig zbrojeń z Rosją.
Fundusz private equity Waterland i Credit Suisse złożyły wspólną ofertę na aktywa spółki Hawe Telekom, należącej do grupy Hawe.
Ważą się losy zadłużonej światłowodowej grupy. W poniedziałek wierzyciele i zarząd uzgadniali szczegóły porozumienia.
Spółka zależna Hawe - Hawe Telekom - wyemituje nowe obligacje dla wierzycieli, a w jej zarządzie zasiądzie ich przedstawiciel - przewidują warunki porozumienia, uzgodnionego przez giełdową spółkę z Agencją Rozwoju Przemysłu i Alior Bankiem.
Światłowodowa grupa proponuje wierzycielom m.in. akcje w ramach restrukturyzacji zadłużenia.
Zarząd światłowodowej grupy wytoczył nowy argument w rozmowach z wierzycielami. Szykuje wniosek o upadłość układową.
Właściciel ogólnopolskiego ringu światłowodowego chce mocno podnieść kapitał.
Nowy znaczący akcjonariusz Hawe nie planuje ogłoszenia wezwania – informuje wiceprezes Tele-Polska Holding.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas