Reklama

Biden: Rosja nie powinna zostać uznana za państwo sponsorujące terroryzm

Prezydent USA, Joe Biden, na pytanie czy Rosja powinna być uznana za państwo sponsorujące terroryzm, odpowiedział krótko: "Nie".

Publikacja: 06.09.2022 05:04

Joe Biden

Joe Biden

Foto: AFP

arb

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 195

Biden był o to pytany w czasie konferencji prasowej w Białym Domu.

Uznania Rosji za państwo sponsorujące terroryzm domaga się Ukraina, która wskazuje, że Rosja prowadzi na Ukrainie działania o charakterze terrorystycznym, takie jak np. ostrzał terenu Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej, która jest kontrolowana przez Rosję.

Czytaj więcej

Zełenski o elektrowni jądrowej: Katastrofa grozi, odkąd pojawiła się Rosja

Moskwa o ostrzał terenu elektrowni oskarża Ukrainę.

Reklama
Reklama

Obecnie USA uznają za państwa sponsorujące terroryzm cztery kraje - Kubę, Iran, Koreę Północną i Syrię. Umieszczenie danego państwa przez Departament Stanu na liście krajów uznanych za sponsorów terroryzmu, wiąże się z ostrymi, jednostronnymi sankcjami nakładanymi na dany kraj przez USA. 

Kuba, Iran, Korea Północna i Syria - to państwa uznawane obecnie przez USA za sponsorów terroryzmu

W sierpniu Rosja ostrzegła USA, że umieszczenie jej na liście państw sponsorujących terroryzm doprowadzi do poważnego napięcia w relacjach Rosji z USA, a nawet - być może - do zerwania relacji dyplomatycznych między obydwoma państwami.

Dyplomacja
To ten kraj zostanie kolejnym członkiem UE? Może zadziałać „efekt Trumpa”
Dyplomacja
Kanclerz Niemiec mówił, że II wojna światowa trwała cztery lata. Szef MSWiA: Niefortunne
Dyplomacja
MSZ Francji wzywa ambasadora USA. „Niedopuszczalna ingerencja”
Dyplomacja
Węgry zablokują nowe sankcje UE wobec Rosji w związku ze sporem o rurociąg na Ukrainie
Materiał Promocyjny
Dove Self-Esteem: Wsparcie dla nastolatków
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama