- W ubiegłym miesiącu pierwszy afgański dyplomata, wysłany przez nowe władze, dotarł do Moskwy i otrzymał akredytację naszego ministerstwa - powiedział Ławrow w czasie spotkania ministrów spraw zagranicznych państw graniczących z Afganistanem, które odbywa się w Chinach.

Czytaj więcej

Ławrow o zniknięciu ministra Szojgu: Wszystko to kłamstwa

Według słów Ławrowa pomimo "braku doświadczenia w zarządzaniu, a także ograniczeń finansowych i gospodarczych oraz politycznej i dyplomatycznej presji USA i ich sojuszników, nowa administracja Afganistanu, ogólnie, daje radę utrzymywać kraj na powierzchni".

W ubiegłym miesiącu pierwszy afgański dyplomata, wysłany przez nowe władze, dotarł do Moskwy i otrzymał akredytację naszego ministerstwa

Siergiej Ławrow, szef MSZ Rosji

Jednocześnie Ławrow mówił, że "główną przeszkodą na drodze do uznania rządu w Kabulu, jest brak jego reprezentatywności" Szef MSZ Rosji mówił, że nowe władze Afganistanu powinny reprezentować "nie tylko różne grupy etniczne, narodowe i mniejszości religijne, ale także różne siły polityczne".

Ławrow mówił też, że Rosja jest zaniepokojona planami tzw. Państwa Islamskiego, które zwalcza rząd talibów i chce zdestabilizować Azję środkową, a także rozszerzyć tę niestabilność na Rosję.