W DANONE z sukcesem połączysz pracę i troskę o zdrowie oraz rodzinę

Mogę być sobą w pracy” – tak deklaruje 821 proc. pracowników grupy spółek DANONE w tegorocznym badaniu satysfakcji z pracy.

Publikacja: 29.02.2024 09:00

W DANONE z sukcesem połączysz pracę i troskę o zdrowie oraz rodzinę

Materiał partnera

Wspólnota jest naszą siłą

W DANONE przyjazna atmosfera w pracy jest niezwykle ważna. Nasza kultura opiera się na  wartościach HOPE2 , czyli na Humanizmie, Otwartości, Bliskości i Entuzjazmie, które tworzą standardy naszej pracy i łączą wszystkich pracowników z różnych krajów, działów, funkcji, stanowisk i środowisk.

Tworzymy przestrzeń bez podziałów, bezpieczne i tolerancyjne środowisko, w którym każdy może być sobą, wnosić swoją indywidualność i jednocześnie spełniać się zawodowo. Wierzymy, że to relacje międzyludzkie, wspólnotowość, brak dystansu i dialog stanowią nasz atut i są gwarantem skutecznej komunikacji i dobrego samopoczucia.

Spokojna głowa. Ciesz się życiem w DANONE!

Dobre środowisko zawodowe to przyjazna kultura pracy i atrakcyjne warunki zatrudnienia. Grupa spółek DANONE oferuje szeroki wachlarz benefitów oraz inicjatyw, dzięki którym pracownik po prostu ma się czuć dobrze, zadbać o siebie, swój poziom stresu, regularne przerwy oraz ogólny dobrostan psychiczny i fizyczny.

– Jednym z naszych strategicznych celów jest budowanie środowiska będącego najlepszym miejscem do pracy i rozwoju. Niech trzecie miejsce w rankingu na najlepszego pracodawcę FMCG magazynu „Forbes” będzie tego przykładem, tym bardziej że w tym roku idziemy po więcej! Chcemy oferować pracownikom jak najlepsze warunki do pracy. Mamy zrozumienie dla potrzeb pracowników, które są zawodowe, rozwojowe, płacowe, a jednocześnie związane z życiem prywatnym, odpoczynkiem, cieszeniem się życiem rodzinnym czy pasjami. Zależy nam, by pracownik nigdy nie musiał wybierać, by mógł zachować work-life balance, dostosować godziny pracy, sposób pracy i jej zakres do swojego rytmu życia. Człowiek jest w centrum naszych działań i tak było, jest i będzie – mówi Magda Dybska-Tabor, dyrektor ds. zarządzania zasobami ludzkimi w grupie spółek

DANONE w Polsce. Wakacje i praca?

Do 2019 roku mieliśmy możliwość pracy home office jeden dzień w tygodniu. Pandemia raz na zawsze zmieniła rynek zatrudnienia i podejście do długoterminowej pracy zdalnej. Otworzyła też zupełnie nowe możliwości. Dlatego już od 2023 roku wprowadziliśmy workation.

– W DANONE mamy ambicje, by być nowoczesnym pracodawcą, który tworzy trendy i dobre praktyki. Wierzę, że wyrazem tego podejścia jest właśnie workation, czyli możliwość pracy zdalnej z dowolnej części Unii Europejskiej, EOG i Szwajcarii przez 30 dni roboczych. Umożliwia ono połączenie pracy z wakacjami oraz poszerza możliwości i czas odpoczynku pracowników. Daje szansę zmiany otoczenia, zniwelowania stresu i odnalezienia słońca wtedy, kiedy w Polsce jeszcze panuje jesień czy zima. Wszystko po to, by proponować jak najlepsze warunki naszym pracownikom, a także podnosić ich satysfakcję i radość zarówno z pracy, jak i z życia – podkreśla Magda Dybska-Tabor.

Wsparcie dla rodziny

W grupie spółek DANONE jest głębokie zrozumienie dla potrzeb rodzinnych. Dlatego polityka prorodzinna traktowana jest priorytetowo. Rodzice zatrudnieni w firmie otrzymują szerokie wsparcie przed i po urodzeniu dziecka, a także podczas powrotu do pracy. Firma finansuje prywatny poród, wyprawkę dla dziecka, rodzinny pakiet opieki medycznej przez rok po urodzeniu się dziecka, a także ubezpieczenie i dofinansowanie do wypoczynku rodzica i dziecka.

W zdrowym ciele zdrowy Danoners

Naszą wizję One Planet. One Health (Jedna planeta. Jedno zdrowie) rozumiemy szeroko – chcemy, by każdy z nas miał możliwość dbania o swoje zdrowie w jak najbardziej kompleksowy sposób. W trosce o ciało pracownicy mogą liczyć na atrakcyjny pakiet prywatnej opieki zdrowotnej, kartę Multisport, a także brać udział w organizowanych wewnątrz firmy zawodach i inicjatywach sportowych czy webinarach. W trosce o sferę duchową każdy pracownik posiada pakiet ubezpieczenia na życie. Może także korzystać ze spotkań i wyjazdów integracyjnych oraz psychoedukacji (dedykowane webinary i warsztaty). Dodatkowo pracujemy hybrydowo i według elastycznych godzin pracy. Wszystko po to, by pracownicy mogli czerpać satysfakcję z życia zawodowego i prywatnego. 

1 People Survey 2023 r. DPS to najważniejsze wewnętrzne badanie opinii, które przeprowadzamy regularnie od wielu lat we wszystkich spółkach DANONE na całym świecie.

2 HOPE: Humanism, Openness, Proximity, Enthusiasm

Materiał partnera

Wspólnota jest naszą siłą

Pozostało 99% artykułu
Dodatki
Studenci medycyny KUL mają świetne warunki. Każdy traktowany jest indywidualnie
Dodatki
Kształcą ludzi, którzy z wiarą w siebie podchodzą do wyzwań
Materiał partnera
Uniwersytet to tworzący go ludzie
Dodatki
Unijne fundusze na rozwój
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Dodatki
KOWR promuje zdrowe odżywianie