Turniej został przeniesiony do Brazylii z Argentyny. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane 13 czerwca.

- Nie widzę żadnej korzyści z organizowania meczów Copa America - powiedział burmistrz Rio de Janeiro Eduardo Paes podczas cotygodniowego briefingu prasowego na temat sytuacji zdrowotnej.

- Nie prosiliśmy o Copa America i jeśli chcesz poznać moją opinię, nie sądzę, że to odpowiedni czas na organizację takiego turnieju - dodał.

Paes przypomniał, że rozgrywki ligowe i Copa Libertadores był rozgrywane bez udziału publiczności. Do 14 czerwca obowiązuje w tej sprawie dekret.

- Jeśli sytuacja się pogorszy, wydamy kolejny dekret, który położy kres rozgrywkom piłkarskim w mieście - zapowiedział burmistrz.

14 czerwca na stadionie w Rio zostanie rozegrany mecz Argentyna - Chile. Na stadionie Niltona Santosa ma się odbyć siedem meczów, w tym półfinał. Finał zostanie rozegrany na słynnej Maracanie.

Copa America, opóźniona o 12 miesięcy z powodu pandemii, miała być współorganizowana przez Kolumbię i Argentynę. Południowoamerykańska konfederacja (CONMEBOL) zrezygnowała z pierwszego z nich 20 maja z powodu gwałtownych protestów antyrządowych, a z drugiego w niedzielę z powodu fali zachorowań na COVID-19.

W poniedziałek, niespodziewane ogłoszenie, że Brazylia będzie gospodarzem turnieju zamiast Argentyny i Kolumbii, wywołało lawinę krytyki w kraju, gdzie prawie 470 000 osób zmarło z powodu COVID-19.