- Zalecenia (dotyczące środków ochronnych w czasie wakacji - red.) są określone. Nie proponowaliśmy i nie wymagaliśmy masek na plaży, ale jeśli chodzi o odległość między wczasowiczami - tak, w przypadku osób niezwiązanych ze sobą relacjami rodzinnymi lub mieszkających razem, na plaży powinien być zachowany dystans społeczny - powiedziała Popowa w wywiadzie dla programu „Moskwa.Kreml.Putin”, którego fragment opublikował na Instagramie autor programu Paweł Zarubin.

W tym tygodniu mer Moskwy Siergiej Sobianin zapowiedział kolejny etap łagodzenia obostrzeń koronawirusowych w stolicy Rosji. Od poniedziałku 1 czerwca mieszkańcy Moskwy, w tym osoby w wieku powyżej 65 lat i osoby z przewlekłymi chorobami, będą mogły opuścić swoje domy, by przejść się na spacer bądź by uprawiać jakiś sport.

Jednak ze względu na rosnącą liczbę ludzi na ulicach i w parkach wzmocniony został reżim noszenia maseczek ochronnych. Staje się ono obowiązkowe podczas wychodzenia z domu na spacer lub w celach sportowych.

Obowiązek noszenia masek, a czasami także rękawiczek, został wcześniej wprowadzony w wielu regionach Federacji Rosyjskiej, w tym w obwodzie moskiewskim i w Petersburgu.